Zīmējumu opera “Dāsnumātika”

7. janvārī Rīgas Doma kapitula zālē sadarbībā ar biedrības “Ascendum” projektu “Mans Doms” notiks režisora Vara Klausītāja jaunākā izrāde – zīmējumu opera “Dāsnumātika”, kurā bērniem tiks mācīts devīgums un dāsnums, bet izrādes laikā visiem apmeklētājiem būs iespēja saņemt dāsnomātikas kursa liecību.

Sākot jauno mācību semestri, 7. janvārī plkst. 18.00 Varis Klausītājs sadarbībā ar projektu “Mans Doms” piedāvā jaunu mācību vielu – “Dasnumātiku”, kuru apgūt būs iespējams autora iestudētajā zīmējumu operā.
Izrādē Čārlza Dikensa populārā stāsta “Ziemassvētku dziesma” darbība ir pārcelta uz garu un enģeļu skolu, kurā audzēkņu mācību materiāls ir cilvēks, un šoreiz tas ir skopais banķieris Druvis. Izrādes laikā Druvim jātiek galā ar dažādiem pārbaudījumiem, lai kļūtu par dāsnāku un labāku cilvēku. Kopā ar Druvi “Dāsnumātikas” kursa liecību būs iespēja saņemt arī visiem izrādes apmeklētājiem.

Izrāde tapusi sadarbojoties ar dramaturģi Rasu Bugavičuti, dzejnieci Annu Auziņu, horeogrāfi Agnesi Bordjukovu, scenogrāfu Rūdolfu Baltiņu, gaismu mākslinieku Jāni Sniķeri un tērpu mākslinieci Gerdu Zandersoni. Izrādes veidošanā piedalījušies arī Rīgas Doma Kora skolas meiteņu kora ansamblis Airas Birziņas vadībā, vīru ansamblis vadītāja Pētera Vaickovska vadībā, mūziķu grupa “The Quinters” un, protams, arī aktieri Marta Ančevska un Klāvs Melliss. Zīmejuma operā tiks atskaņotas Kaspara Zemīša oriģinālkompozīcijas gan instrumentālā izpildījumā, gan Rīgas Doma kora skolas meiteņu un vīru koru ansambļu priekšnesumā.

Pirmās izrādes laikā gūtie ienākumi tiks izmantoti nākamās dienas izrādes organizēšanā, kas būs dāvinājums bērnu nama bērniem.

Biļetes iespējams nopirkt iepriekšpārdošanā eKase.lv un Rīgas Doma kasē. Vietu skaits ir ierobežots.

Papildu informācija: Gatis Vectirāns, “MansDoms” projekta vadītājs; Epasts: [email protected]; Tālr.: + 371 261 49 180

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.