2014. gada Ziemas Olimpiskās spēles

22. Ziemas Olimpiskās spēles notiks Sočos, Krievijā, no 2014. gada 7. līdz 23. februārim. Šīs būs pirmās Olimpiskās spēles, kuras rīko neatkarīgā Krievija pēc PSRS sabrukuma.

Soču ziemas olimpiskajās spēlēs tiks pasniegtas unikālas zelta medaļas – tajās iestrādāti pērn pie Čeļabinskas nokritušā meteorīta fragmenti. Tā pieminot 2013. gadā 15. februārī Urālu reģionā notikušo notikumu.

Šā gada Olimpisko spēļu talismani būs baltais lācis, zaķis un leopards, bet paralimpiskajām –  stariņš un sniegpārsliņa.

Interesanti:
Jau 3 gadus pēc kārtas Ziemas olimpiskajās spēlēm tiek pieteikti 58 sportisti no Latvijas. Mūsu valsts sportisti tiks pārstāvēti 9 sporta veidos.

Prāta Vētra sniegs koncertu Soču Olimpisko spēļu kultūras programmas ietvaros. Pērn 2013.gadā Prāta Vētrai bija 67 koncerti Krievijā un Kaupers mūsu kaimiņvalsti dēvē par viņu lielāko tirgu.

Olimpiskajās spēlēs kalnu slēpošanā Taizemes komandu pārstāvēs slavenā vijolniece Vanesa Meja.

Pēc 12 gadu pārtraukuma Olimpiskajās spēlēs startēs Jamaikas bobslejisti. Pirmo reizi Jamaikas bobslejisti piedalijās olimpiskajās spēlēs pagājušā gadsimtā 1988. gadā un pēc savas pirmās debijas olimpiskajās spēlēs Kalgari Holivudā tika uzņemta komēdija „Karstgalvji” (Cool Running) par jamaikiešu bobsleja komandu un viņu centieniem iekļūt ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.