Zaļo tehnoloģiju inkubators aicina pieteikt biznesa idejas

Zaļo tehnoloģiju inkubators (ZTI) aicina zaļi domājošos Latvijas uzņēmējus pieteikt savas biznesa idejas pirmsinkubācijas atbalstam ideju uzņemšanas ceturtajā kārtā.

Pieteikumus iespējams iesniegt līdz 26. janvārim, aizpildot anketu ZTI mājas lapā www.giic.lv.

ZTI atbalsta projektus, kas veicina atjaunojamo materiālu un enerģijas avotu izmantošanu, samazina un novērš emisiju un atkritumus. Ideju uzņemšanas ceturtajā kārtā ir plānots atbalstīt 15 idejas.

Līdz šim ZTI ir saņēmis 285 biznesa ideju pietiekumus. 55 biznesa idejas ir uzņemtas pirmsinkubācijā.

Šī ir lieliska iespēja ikvienam esošajam vai topošajam Latvijas uzņēmējam, kurš savu biznesu saista ar zaļajām tehnoloģijām, iegūt atbalstu intelektuālo un finanšu resursu piesaistē, kas nepieciešami inovatīvu biznesa ideju attīstīšanai.

Atbalsts uzņēmējiem notiks divos posmos: pirmsinkubācijā un inkubācijā. Pirmsinkubācijas laikā ZTI palīdzēs uzņēmējiem pilnveidot un notestēt biznesa idejas, kā arī sagatavot biznesa plānu un definēt biznesa modeli. Savukārt inkubācijas posmā ZTI atbalstu saņems uzņēmumi, kuriem būs piešķirti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) granti. To apjoms ir no 10 000 līdz 140 000 EUR.

ZTI ir Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes un Norvēģijas industriālās attīstības korporācijas SIVA kopprojekts, kura mērķis ir atbalstīt un veicināt uzņēmējdarbību, kas saistīta ar inovācijām zaļās ražošanas jomā. ZTI ir vērsts uz starpinstitucionālo sadarbību un zināšanu plūsmas veicināšanu starp universitātēm, pētniecības iestādēm un zaļās ražošanas uzņēmumiem.

Finansējumu projektiem konkursa kārtībā piešķir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra LIAA.

90% finansējuma veido Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums un 10% — valsts budžeta līdzekļi.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.