Vitālija Vinogradova fotoizstāde “Mantojuma glabātāji”

14.maijā plkst. 17.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta ielā 12-9 aicina uz Vitālija Vinogradova fotoizstādes MANTOJUMA GLABĀTĀJI atklāšanu.

Izstāde ir sešu Rīgas memoriālo muzeju sadarbības rezultāts. Tās veidošanā piedalījās Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Andreja Upīša memoriālais muzejs, Raiņa un Aspazijas māja, Krišjāņa Barona muzejs, Ojāra Vācieša muzejs un Jāņa Akuratera muzejs. Fotogrāfijās prezentēta muzeju vide: mantojums un tā glabātāji – muzeja darbinieki.

Vietai ir atmiņa. Memoriālā muzejā vieta saglabā tajā dzīvojušās personības auru. Sienas atceras vārdus, kas tajās atbalsojušies, grīdas – soļus, bet priekšmeti, kas cilvēkam piederējuši, – pieskārienus. Muzeja darbinieks, būdams visciešāk piesaistīts vietai, šo atmiņu uztur, lolo un nodod muzeja apmeklētājiem.

Izstādē MANTOJUMA GLABĀTĀJI izcelta nesaraujamā saite starp vietu un cilvēku, un memoriālo muzeju darbinieki šeit ir vidutāji starp Latvijas kultūras dižgaru dzīvesvidi un šodienu. Katra fiksētā vieta muzejā ar tās detaļām ir tikai daļa no tajā esošā mantojuma un telpas kopējās atmosfēras, ko pieredzēt iespējams, vienīgi ienākot pašā muzejā.

Vieta tā pati un tomēr cita. Mantojuma glabātājs ir cilvēks, kurš zina šīs atšķirības noslēpumu.

Izstāde būs atvērta līdz 15.jūnijam.

P.S. Muzeju naktī – 17.maijā – Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā būs skatāma arī Vitālija Vinogradova videoinstalācija MUZEJA ENERĢĒTIKA.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.