Vislatvijas Kino svētki

No 24. līdz 26. septembrim, pirmo reizi notiks Vislatvijas Kino svētki – 42 filmas un vairāk nekā 600 kinoseansi sagaida apmeklētājus 13 kinoteātros visā Latvijā. Vislatvijas Kino svētku ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt kinoteātrus ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem – divas biļetes par vienas cenu.

Kino svētkos tiks izrādītas arī jaunākās Latvijas filmas: divas pilnmetrāžas animācijas – Signes Baumanes “Akmeņi manās kabatās” un Reiņa Kalnaeļļa “Zelta Zirgs”; Latvijas un Lietuvas kopražojuma filma “Spēlmanis” (režisors Ignas Jonins,) kā arī trīs jaunākās dokumentālās filmas: Pētera Krilova filma “Uz spēles Latvija”, Dzintara Dreiberga filma par Skolēnu Dziesmu un deju svētkiem “Nāc ar mani padejot” un dokumentālā filma par Rīgu “Pāri ceļiem un upei”, ko veidojuši septiņi Eiropā slaveni dokumentālā kino režisori.

„Kino svētku ideja ir ļoti pozitīvi vērtējama. Laikā, kad ir pieejami dažādi filmu skatīšanās kanāli, tā pieredze, ko var piedzīvot filmu skatoties kinoteātrī, joprojām ir visiespaidīgākā un viskvalitatīvākā. Turklāt kinoteātris uztur dzīvu kino skatīšanās brīnumu un ļauj to izbaudīt kopā ar citiem, kā tas ir bijis jau kopš kino pirmsākumiem pirms vairāk nekā simts gadiem,” ir pārliecināta Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

„Man ir liels prieks, ka visi Latvijas kinoteātri pirmo reizi ir vienojušies kopīgā akcijā ar mērķi veicināt kino apmeklēšanas kultūru. Es aicinātu visus kinomīļus izmantot šo iespēju paņemt aiz rokas un atvest uz kino cilvēkus, kuri dažādu iemeslu dēļ nav apmeklējuši kinoteātri ilgu laiku. Es ļoti ceru, ka šie svētki kļūs par iecienītu un ikgadēju tradīciju!” stāsta Forum Cinemas direktors un Vislatvijas Kino svētku iniciators Normunds Labrencis.

Lai popularizētu kino apmeklēšanas kultūru, ir apvienojušies lielākie Latvijas kinoteātri: Kino Citadele, Multikino, Cinamon, Splendid Palace, Kino suns, Kino Balle, Silver Screen Rēzekne, Silver Screen Daugavpils, Kino Gaisma, Rio, Kino Lora, Vidzemes koncertzāle Cēsis, Auseklis.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.