Velosvētki “Ērenpreisam 123”

Šogad 26. jūlijā nu jau 4. gadu Mazsalacā tiks sapulcināti velomīļi no visas Latvijas, lai kopīgi baudītu šī vienkāršā transporta līdzekļa burvību velosvētkos “ĒRENPREISAM 123”. Pirmskara Latvijas pazīstamais velosipēdu ražotājs Gustavs Ērenpreiss dzimis Mazsalacas pusē 1891.gada 5.augustā un Mazsalacas velosvētki vienlaikus būs arī šī leģendārā meistara atceres svētki.

Katru gadu Mazsalacas veco velosipēdu svētku programma ir bagāta ar pasākumiem un atrakcijām. Par neatņemamu tradīciju ir kļuvusi svinīgā velo parāde, kurā varēs piedalīties ikviens dalībnieks. Svētki notiks visas dienas garumā, kur tiks rīkoti dažādi sportiski pasākumi, velo ruļļu sacensības, dambretes blicturnīrs, pakava mešana, virves vilkšana un daudzi citi interesanti pasākumi.

Šogad Mazsalacas velosvētki notiks 26.jūlijā Mazsalacas pilsēta svētku ietvaros. Kā katru gadu, arī šogad paredzēta ļoti interesanta un pasākumiem bagāta programma. Pie tam šajā dienā Mazsalaca gatavojas arī lielajam amatnieku gadatigum. Tādējādi vēlamies atgādināt, ka senās amatu prasmes ir ne tikai dzīvas, bet arī praktiski noderīgas 21.gadsimtā. Bet arī tas vēl nav viss, jo pa vidu tirgum, atrakcijām un citām jautrām izdarībām, muzicēs kapella un pat īsts leijerkastnieks, un svētki noslēgsies ar balli Lībiešu pilskalna estrādē.

Lai Mazsalacas velosvētki būtu īpaši koši, aicinām tiem gatavoties jau laikus – sākt meklēt savas  žaketes, kleitas, beretes un svārkus, protams, neaizmirstot uzpucēt arī savu velo draugu, jo arī šoreiz velo svētkos īpaša žūrija izraudzīs uzvarētājus tādās nominācijās kā „Ērenpreisa kungs”, „Ērenpreisa kundze”, „Retro fellis” un „Svētku acu prieks”!

Velosvētku programma:

9:30 Reģistrēšanās parādes braucienam;
10:00 Svētku atklāšana;
10:30 Parādes brauciens;
11:30 Kopīga fotografēšanās pie Skaņākalna;
13:00 Krāšņāko dalībnieku nominēšanaAtrakcijas un jautras sacensības – veloruļļi, pieaugušo trīsriteņi, fotostūrītis, virves vilkšana, dambretes blicturnīrs, riepas ripināšana, pakava mešana;
16:00 Apbalvošanas ceremonija.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.