Uguns skulptūru čempionāts!

Kā jau zināms 2014. gadā Rīga irkļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu, kas nozīmē ka šajā gadā mums būs iespēja redzēt vēl nepieredzētus pasākumus un izklaides.

Viens no iespaidīgākajiem atklāšanas pasākumiem, ko mums būs iespēja vērot ir “Pasaules uguns skulptūru čempionāts”. Jau 25 gadus  visā pasaulē ir notikušas daudzas starptautiskas sacensības.  un tieši šogad Rīgā būs iepēja redzēt  fantastisku šovu un čempionātu vienlaikus.

Čempionātā piedalīsies komandas no 12 valstīm – ASV, Austrālija, Igaunija, Krievija, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Somija, Spānija, Šveice, Vācija, Zviedrija – trīs dienu garumā veidos līdz 6m augstas koka konstrukcijas, kas sacensību dienā tiks aizdedzinātas un žūrija lems, kuru no dalībniekiem atzīt par pasaules čempionu.

Čempionāta uguns skulptūru aizdegšanas ceremonija 18. janvārī sāksies plkst. 16.30.

18. janvāra vakarā no plkst. 18.00 11. novembra krastmalā notiks gandrīz stundu gara gaismas parade. Gājienā piedalīsies majestātiskas, līdz pat 6 m augstas gaismas figūras, kas veiks karnevālisku gājienu pa visu krastmalu.

Plkst. 19.00 parādei sekos muzikāls gaismas uzvedums „Gaismas stāsts”, kuram mūziku īpaši šim uzvedumam komponējis Jānis Lūsēns, savukārt gaismu horeogrāfiju veidojušas labākās Latvijas gaismas mākslinieku radošās un tehniskās grupas. Uzvedums būs tēlains stāsts par dabu, kultūru un cilvēku. Šoreiz uzvedums aptvers plašu teritoriju starp Dzelzceļa un Vanšu tiltiem, būs labi vērojams gan no 11. novemba krastmalas līdz pat 13. janvāra ielai, gan Akmens un Vanšu tiltiem.

Čempionāta pasākumu apmeklējums ir bezmaksas.

Visas trīs dienas no plkst. 12.00 līdz plkst.18.00 būs iespēja piedalīties arī sveču liešanas un mazo uguns skulptūru darbnīcās, kur no šķilām un salmiem kopīgi veidosim telpiskas skulptūriņas.

Avots:   RD kultūras deparatments

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.