Tropu tauriņu māja Botāniskajā dārzā būs atvērta visu novembri

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Tropu tauriņu māja šogad pirmo reizi pagarina sezonu un apmeklētājiem tā būs atvērta līdz pat novembra beigām – katru dienu no plkst. 11:00 līdz 16:30.

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Tropu tauriņu māja pagarina sezonu un pirmo reizi būs atvērta visu novembri. Inkubatora siltumā un drošībā pašlaik atrodas gandrīz 200 jaunas kūniņas. No tām nedēļas nogalē šķilsies tauriņi, kas dabā mīt Dienvidamerikas un Dienvidaustrumāzijas tropos. Šoreiz dominē sugas, kas lidinās tropu mežu lapotnē, kur tieši spilgtas saules stari iekļūst epizodiski. Tādēļ Latvijas novembra pelēcīgās dienas šiem tauriņiem ir itin piemērotas. Krāšņākie ir Jūlijas tauriņi ar spilgti oranžiem spārniem. Toties kliperu spārni atgādina buru formu, tādēļ arī suga ir nosaukta atbilstošā burinieka modeļa „klipera” vārdā. Savukārt Ahileja morfīdi izceļas ar spilgti zilu diagonāli vienlaidus pāri abiem tumšajiem spārniem. Būs skatāma arī dažādu sugu dižtauriņi, helikonīdi un citi tropu krāšņie lidoņi.

Līdz 23. novembrim LU Botāniskā dārza Palmu mājas vestibilā ir skatāma izstāde „Itālijas garšas”, kurā ir augi, kas Itālijas teritorijā izmantoti ēdienu gatavošanā tuvākā un tālākā pagātnē, kā arī mūsdienās. Iedvesmu maltītes gatavošanai mājās, izstādes apmeklētāji varēs smelties gan no receptēm, tostarp tādām, kas izmantotas Leonardo da Vinči virtuvē, gan literāriem darbiem. Uz mirkli „izbēgt” no tuvojošās ziemas var izstaigājot dārza Augu mājas: Palmu mājā, tropu siltumnīcā un kaktusu siltumnīcā allaž ir bagātīgs zaļums, vienmēr kādi augi zied vai nogatavina augļus.

tauriņi tauriņi2 tauriņi3

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.