Top dokumentālā filma par latviešu sportistu Amerikā

Dokumentālā filma “A to B Rollerski” plānota kā vērienīgs un iedvesmojošs stāsts par ambiciozu un apbrīnojamu 4200 jūdzes garu ceļojumu ar skrituļslēpēm no Arktikas līdz Meksikai 90 dienās, ko 1988.gadā veica latviešu sportists Raimonds Dombrovskis. Jau šī gada septembrī Moodwork filmēšanas grupa, kopā ar filmas galveno varoni dosies uz ASV, lai vēlreiz izdzīvotu šo pašu stāstu, atklājot atšķirības un līdzības cilvēkos, vietās un piedzīvojumos 26 gadu šķērsgriezumā.

Profesionālais sportists, septiņkārtējais ASV biatlona čempions Raimonds Dombrovskis pēc pārciestās operācijas, kas liedza viņam dalību Kalgarī Olimpiskajās spēlēs, 1988.gadā uzsāka vēl līdz šim neatkārtotu ceļojumu. Tas bija dramatisks lūzums viņa sportista karjerā un līdz ar to arī lielu pārdomu brīdis viņa dzīvē. Lai nezaudētu fizisko formu, bet galvenais – lai saprastu, kā dzīvot tālāk – Raimonds, ar rollerslēpēm kājās, devās ceļojumā no Arktikas pilsētas Inuvikas līdz pat Meksikai. Neviens pirms viņa neko tādu nekad nebija paveicis, un neviens tādu ceļa posmu šādā veidā nav pieveicis joprojām.

Arnis Aspers, filmas režisors un producents:”Šis ir brīdis, kad jutām – stāstam par Raimondu un viņa neizmērojamo gara spēku un drosmi ir jāizskan pasaulē un jāiedvesmo cilvēki uz jaunām, labām lietām un darbiem. No 1988. gada ceļojuma ir saglabājušās apmēram 20 stundas video materiāla, kas arī veidos šīs filmas pamatus. Šī gada septembrī kopā ar Raimondu atgriezīsimies Inuvikā un mērosim to pašu ceļa posmu līdz Bajai Meksikā, filmējot filmu.”

Raimonds Dombrovskis: „Es droši varu apgalvot, ka šī dokumentālā filma nebūs vienkāršs stāsts par to, kā ar rollerslēpēm aizbraukt no punkta A uz punktu B. Stāsts būs par pašu nozīmīgāko laika posmu manā dzīvē, kad kā kāršu namiņš vienā brīdi sabruka visi mani sapņi un izgaisa uzstādītie mērķi. Filma būs par dzīves posmu, kad man bija palikušas divas iespējas – padoties un palikt uz vietas vai sakopot spēkus un doties tālāk, pierādot sev un citiem, ka robežas nosaka nevis apstākļi, bet cilvēki paši sev.”

Dokumentālās filmas „A to B Rollerski” pirmizrāde plānota 2015.gadā, taču filmēšanas procesam, jaunumiem un filmēšanas grupas piedzīvojumiem, interesenti aicināti sekot līdzi gan filmas mājas lapā www.atobrollerski.com, gan sociālajos medijos.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.