Tikšanās ar fotogrāfu Hirohisu Koiki un Luku Berti

Foto: Lukaberti.com

Šo piektdien, 16.janvārī plkst. 18.00 interesenti aicināti uz tikšanos ar diviem daudzsološiem starptautiskiem fotogrāfiem. Savus darbus prezentēs japāņu fotogrāfs Hirohisa Koike, kā arī Luka Berti no Itālijas. Tikšanās notiks Latvijas Fotogrāfijas muzejā, kas to organizē sadarbībā ar ISSP.

Hirohisas Koikes izstāde Desiderium un Lukas Berti izstāde Cilvēks un daba Latvijā, kas skatāmas Fotogrāfijas muzejā no 15.janvāra, piedāvā divu ārzemju fotogrāfu skatījumus uz Latvijas kultūru un vidi. Tikšanās laikā fotogrāfi sniegs ieskatu šo un citu darbu tapšanā, iesaistoties diskusijā ar skatītājiem.

Hirohisas Koikes (1979) sērijā Desiderium atklājas fotogrāfa nepiepildītā mīlestība pret kādu latviešu meiteni – Desiderium latīniski nozīmē alkas. Koike studējis Musašino Mākslas universitātē Tokijā, strādājis par fotogrāfijas pasniedzēju Mākslas koledžā Japānā un darbojies kā mākslinieks – pētnieks Nantes Metropoles tēlotājmākslas skolā Francijā. Kopš 2005. gada rīko solo izstādes un piedalās grupu izstādēs. Līdz šim viņš ir izstādījis savus darbus Japānā, Francijā, Lietuvā un Igaunijā.
Vairāk informācijas: http://www.hirohisakoike.com/

“Modernās sabiedrības dzīves veida un vajadzību radikālo izmaiņu dēļ lauku kopienas piedzīvo nopietnu krīzi: novecojošu populāciju, bezdarbu, jaunu cilvēku emigrāciju, kopienas identitātes zaudēšanu,” uzskata Luka Berti (1978). Viņa attēlos redzamas ainavas, senie ciemati ar tipiskajām koka mājām, baznīcas un lauku sētas. “Gadsimtiem ilgi tās ir raksturojušas fiziskos aspektus un sociālo dzīvi laukos, simbolizējot harmoniju starp cilvēku un dabu. Tā ir cieša saikne, kurā divas daļas viena otru savstarpēji ietekmē,” saka Berti. Viņš dzimis Florencē, Itālijā, un pašlaik strādā Kopenhāgenā, Dānijā. Savu projektu ietvaros sadarbojies ar muzejiem Dānijā, Ungārijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā un Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju Rīgā.

Vairāk informācijas: http://www.lucaberti.com/

Latvijas Fotogrāfijas muzejs atrodas Mārstaļu ielā 8. Lekcijas notiks angļu valodā. Ieeja – brīva.

Abu fotogrāfu izstādes būs skatāmas Fotogrāfijas muzejā no šī gada 15.janvāra līdz 15.februārim.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.