Tatri maija brīvdienās

Pirmie pavasara glāsti jau izbaudīti un nu tuvojas maija svētki, kas ik gadu iepriecina mūs ar vairākām brīvdienām par godu Ziedonim vai pavasara darba svētkiem un par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai. Šogad Maija svētkos gaidāmas piecas brīvdienas.

Draugu uzaicinājums maija brīvdienās doties kalnos skan vilinoši. Ilgi nedomājot, apstiprinu savu dalību, jo šogad brīvdienas patiesi ir tieši tik garas, lai paspētu uzkāpt kalnā. Brīnišķīgi! Ir dažas dienas, lai sagatavotos manam pirmajam izaicinājumam kalnos. Pirmssvētku dienas nelutina ar brīvāku brīdi, darba daudz, bet tajā pašā laikā ikkatru brīvu brīdi cenšos galvā jau pārcilāt visas nepieciešamās lietas plānotajam pārgājienam.

Ar nepacietību tiek sagaidīta pēdējā saīsinātā darba diena, steigšus sakrāmēta mugursoma, jo līdz tam to salikt nebija atlicis laika. Saliku visu nepieciešamāko, bet to, kas pietrūks taču var iegādāties veikalā. Patiesi, pēdējās darba dienas pirms garajām brīvdienām, nogurdinājušas ne mani vien, rezultātā izbraukšana no Latvijas notiek tuvu pusnaktij. Kad visi astoņi esam busiņā, varam doties taisnā ceļā uz Slovākiju, kur pēc nieka 18 stundu  brauciena mūsu acis pārsteigs Augsto Tatru kalnu ainavas.

kitija guļ

Visa nakts pavadīta ceļā, mazliet nogurums jūtams, bet brīnišķīgais, saulainais laiks liek smaidīt par siltā pavasara klātbūtni. Caurbraukuši Lietuvu un gandrīz Poliju, tuvojoties Slovākijas robežai, izveidojies iespaidīgs sastrēgums. Nospriežam, ka liela daļa poļu līdzīgi kā mēs garās brīvdienas izmanto brīnišķīgai iespējai pastaigāties pa kalniem. Mums visiem virziens ir viens – Tatri. Sastrēgumu nogurdināti, daži no mums dodas izlūkos, lai novērtētu dīkstāves iemeslu. Izkāpšana no transportlīdzekļa, pastaiga un saulainais laiks iepriecina, bet rindā desmitiem stāvošās automašīnas nepavisam. Nodomājam pastaigāties, kamēr ceļabiedri ar busiņu mūs panāks.  Noejot kādu kilometru kustība atjaunojas un varam atkal lekt atpakaļ busā. Ielekuši konstatējam, ka vēl daži no mūsu ceļabiedriem gribējuši pastaigāties un izgājuši, bet nav paspējuši atgriezties. Nu neko, tad tuvākajā benzīntankā piestāsim, lai pagaidītu atlikušos ceļabiedrus. Līdz bijām nokļuvuši pie ieplānotā benzīntanka, pamanījām divus stopētājus, bet lai neapstādinātu kustību, kas bija nedaudz paātrinājusies, nepiestājām.

tatri1

Neilgi pēc apstāšanās benzīntankā sagaidījām mūsu ceļabiedrus, kuri jau nāca kopā ar stopētājiem, ko bijām pamanījuši pa ceļam. Jauki, redz tomēr mūsu domas par to, ka jāpalīdz jauniešiem nokļūt līdz viņu galamērķim ir sakritušas. Kad esam visi iepazinušies, kāpjam iekšā busā un turpinām ceļu. Izrādās, ka poļu stopētāji arī dodas brīvdienās uz kalniem. Lai gan viņu iecere  bija Augstajos Tatros nokļūt no otras puses, jaunieši nedomājot piekrīt doties līdzi, ar domu, ka pēc mūsu galapunkta sasniegšanas viņi ar autostopiem dosies tālāk.

Ar tumsu ierodamies Slovākijā, mazā ciematiņā Horný Smokovec, kur kalnu pakājē rezervētas naktsmājas ar nosaukumu PARTIZAN.  Ar prieku atvadāmies no mūsu ceļabiedriem Danka un Wojciech,un novēlam viņiem veiksmīgu tālāko ceļu. Dodamies iekšā “partizānu” apartamentos piereģistrēties un iekārtoties. Vieta tīri jauka ar skatu uz gaismoto pilsētu Poprad, kas ir nozīmīga Augsto Tatru pilsēta, ko dēvē par tūrisma un ziemas sporta centru.

g-3Pēc neilga brīža sapulcējamies, lai izrunātu nākamās dienas maršrutu. Beidzot sapulci, visi esam saguruši un ātri vien dodamies pa istabiņām, lai ļautos saldam miegam.

Turpinājums sekos..

g-5

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.