Sveču liešanas tradīcijas Jelgavas tornī

Radošajā nodarbībā iepazīs Sveču dienas tradīcijas un lies sveces

Sestdien, 31.janvārī, pl.12:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši – radošā  nodarbība, kuras ietvaros būs iespējams iepazīties ar senlatviešu Sveču dienas tradīcijām, kā arī pašu rokām liet sveces un izveidot tām skaistu svečturi.

Senie latvieši februāri dēvēja par Sveču mēnesi un pēc senajiem ticējumiem 2.februārī svinama Sveču diena, kas iezīmē ziemas vidu. Pēc senču tradīcijām, šajā dienā ir jālej sveces. Godinot tradīcijas, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina ikvienu sagatavoties Sveču mēnesim un pašu rokām izliet sveces. Pašdarinātās sveces degs ilgi un vienmērīgi, un mājās ienesīs īpašu siltumu.

Nodarbības dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar svarīgākajiem pamatprincipiem stāvsveču izgatavošanā, kā arī pašiem tās izgatavot. Lai svecīte izskatītos vēl glītāka, to varēs dekorēt ar parafīna un bišu vaska plākšņu rotājumiem. Svecītes novietošanai būs iespējams izgatavot svečturi. Nodarbību vada pasniedzēja Zanda Kursīte.

Dalības maksa nodarbībā: 5,00 EUR, pirmskolas vecuma bērniem 2,00 EUR. Dalībnieki ar visiem nepieciešamajiem materiāliem tiks nodrošināti. Vairāk informācijas un pieteikšanās nodarbībai pa telefonu 63005445 vai e-pastu [email protected]

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.