Dzelzceļa muzejā starptautisku mākslinieku drāma un komēdija „Sieviete un karš”

Februāra vidū Rīgā un Liepājā būs skatāms Eiropas kultūras galvaspilsētas gada kameroperas „Līsistrata” iestudējums. To veido starptautiska mākslinieku komanda no Šveices, Vācijas un Latvijas, radot divas viencēliena kameroperas – drāmu un komēdiju par tēmu „Sieviete un karš”. Iestudējuma iedvesmas avots ir Aristofāna luga „Līsistrata” (411.g.p.m.ē.), kas ir stāsts par dzīvesgudru un spēcīgu sievieti, kura spēj mainīt pasauli un pārtraukt karu, panākot miera izlīgumu nevardarbīgām metodēm.

Vienā vakarā tiks izrādītas divas kameroperas – komēdija un drāma, kuru autori ir Eiropā pazīstamais džeza mūzikas komponists Kaspars Evalds (Kaspar Ewald, Šveice) sadarbībā ar latviešu režisori Zani Kreicbergu, un latviešu pēdējo gadu labākās teātra mūzikas autors, „Spēlmaņu nakts balvas 2012” ieguvējs, komponists Jēkabs Nīmanis sadarbībā ar libretisti Inesi Zanderi un režisori Kristīni Siris (Christine Cyris, Šveice).

Uzveduma radošā komanda var lepoties ar atzītiem māksliniekiem – to vidū ir solisti Kristīne Gailīte, Žanīna Hircela (Jeannine Hirzel, Šveice), Roberts Kollers (Robert Koller, Šveice), scenogrāfe un kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, vokālā grupa „Putni”, vīru koris, kamerorķestris, diriģents Normunds Dreģis.

Pirmizrāde Rīgā, Latvijas Dzelzceļa muzejā notiks 14. un 15.februārī, plkst. 19.00, bet 16. februārī plkst.18.00 būs pirmizrāde Liepājas teātrī. Izrādes Bāzelē un Cīrihē (Šveicē) notiks šogad no 23. līdz 30.oktobrim.

Paralēli izrāžu iestudējumam Kara muzejā 5. februārī plkst.18.00 notiks lekcijas un diskusijas par tēmu „Sieviete un karš” ar sabiedrībā pazīstamu lektoru piedalīšanos.

Projekta mākslinieciskā vadītāja, idejas autore un producente ir Antra Dreģe. Projekta organizators ir kultūras biedrība „Spektrs”.

Biļetes uz kameroperas „Līsistrate” iestudējumu iegādājamas „Biļešu paradīzes” kasēs; interneta vietnē: www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena – EUR 20, studentiem, pensionāriem – EUR 10.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.