“Starptautiskais festivāls – laboratorija „Telpa – Daugavpils 2014”

„Starptautiskais festivāls – laboratorija „Telpa – Daugavpils 2014” ir turpinājums jau pāgājušajā gadā Daugavpilī aizsāktajai teātra tradīcijai. Lai gan šogad pasākums ir plāšāka mēroga, tomēr tā  galvenā ideja ir saglabāta, proti, ar radošo teātra jomas pārstāvju palīdzību tiks „atdzīvināta” vēsturiskā Daugavpils cietokšņa bijušā Kara hospitāļa ēka.

Festivāls norisināsies divas nedēļas no 19. augusta līdz 28. augustam. Tā laikā pilsētā pulcēsies dažādi mākslinieki – dramaturgi, režisori, scenogrāfi, notiks dažādas diskusijas, lekcijas ar profesionāļu piedalīšanos. Festivāla – laboratorijas ietvaros jaunie un topošie teātra jomas pārstāvji vieslektoru vadībā kopā ar Daugavpils teātra aktieriem radīs piecas piecpadsmit minūtes garas teātra performances. Jāatzīmē, ka šogad, atšķirībā no pagājušā gada, dalībnieku vidū būs ne vien mākslinieki no Latvijas, bet arī no Ukrainas, Baltkrievijas un Polijas, un performanču idejas tiks rastas Ivana Buņina stāstos. Bet pieturoties pie tradīcijas, par teatrālo telpu tiks padarītas ne vien Daugavpils cietokšņa kompleksa ēkas, bet arī visa pilsēta.

Radošo darbnīcu laikā festivāla dalībniekiem un interesentiem arī tiks dota iespēja piedalīties ievērojamu teātra jomas profesionāļu meistarklasēs. Festivālā, jau otro gadu pēc kārtas, dalību ņems dramaturģe Natālija Vorožbita (Ukraina), kura ir viena no pazīstamākajiem Austrumeiropas jaunās dramaturģijas pārstāvjiem, viņas lugas uzvestas Anglijā, Latvijā, Krievijā un citur. Tāpat vieslekcijas lasīs Andrejs Urajevs (Krievija), kustību režisors, Krievijas prestižās teātra skolas MXAT pasniedzējs, bet pirmo reizi festivālā viesosies Mihails Ugarovs (Krievija) – režisors, Maskavas teātra “Teatr.doc” mākslinieciskais direktors.

Šāda festivāla norise Daugavpilī ir unikāls teātra dzīves notikums, piešķirot jaunu nozīmi vienai no Daugavpils cietokšņa kompleksa ēkām, sniedzot neatkārtojamu pieredzi darbnīcas dalībniekiem, kā arī stiprinot jaunaizsākto teātra tradīciju Daugavpilī. Festivāla mākslinieciskais vadītājs, jaunais režisors Georgijs Surkovs, kurš šogad ir „Spēlmaņu nakts 2014” nominantu godā  kā gada jaunais mākslinieks, bet viņa iestudējums „Viss ir viņa” nominēts kā gada izrāde bērniem vai pusaudžiem,  uzsver, ka jauniedibinātais festivāls ir pasākums, kas apliecina pilsētas milzīgo radošo potenciālu un tās dotās iespējas profesionāļiem.

Festivālā „Telpa – Daugavpils 2014” piedalās:

Ukraina – režisore Tamara Trunova (Тамара Трунова), dramaturģe Oksana Savčenko (Оксана Савченко), scenografs Pjotrs Bogomazovs (Петр Богомазов).

Baltkrievija – režisors Aleksandrs Marčenko (Александр Марченко), dramaturgs Andrejs Ivanovs (Андрей Иванов), scenografs Andrejs Žigurs (Андрей Жигур).

Latvija – režisore Paula Pļavniece, dramaturģe Madra Rutkeviča,scenografe Dace Sloka.

Polija – režisors Tomašs Vengorževskijs (Tomasz Węgorzewski), dramaturģe Magda Kuprjanoviča (Magda Kupryjanowicz), scenografe Elžbieta Šurpicka (Elżbieta Szurpicka), režisors Kšišeks Popioleks (Krzysiek Popiołek), dramaturgs Damians Donbeks (Damian Dąbek), scenografe Anna Vološčuk (Anna Wołoszczuk).

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.