Šodien 10. janvārī Beninā tiek atzīmēta Voodoo diena

Foto: Alicja Ignatowska

Malavi – Rietumāfrikas tauta no Beninas  10. Janvārī atzīmē Vudū (Voodoo) dienu. 65% no Beninā dzīvojošajiem iedzīvotājiem tic Voodoo reliģijai un piedalās godināšanas ceremonijā.

Vudū, kas tulkots no Evu valodas “vodu” ir sinkrētiska reliģija, kas izveidojusies Haiti, saplūstot Romas katoļu un rietumafrikāņu ticībām un tradīcijām. Vudū reliģijā rietumafrikāņu ticība augstākam garam un vairākiem zemāka līmeņa gariem pielīdzināta katoļu Dievam un svētajiem, tādējādi izveidojies priekšstats, ka pasaules radītājs ir viens visuvarens Dievs (Bondye), kas atsvešināts no laicīgās pasaules, un tāpēc pielūgti tiek gari (Loa).vodoo fest

Laika gaitā šī valsts svētku diena izveidojusies, kā iespaidīgs festivāls, kas norisinās vairākas dienas Benina piejūras pilsētā Ouidah. Vietējie iedzīvotāji pulcējas un atzīmē šo dienu dejojot un spēlējot bungas. Tas ir veids, kā godināt reliģiju, uzsverot tās pozitīvo iespaidu uz cilvēku dzīvi.

Vairums Vodoo sekotāji tic, ka dzīvi virza dabas parādību garīgais spēks, piemēram, ūdens, uguns, zeme un gaiss, un tas tiek godināts ar rituāliem, upurējot dzīvniekus.

vodoo fest

Lai gan augstākās iestādes agrāk mēģinājušas pārtraukt Voodoo godināšanu, Voodoo tomēr pārstāv Beninas kultūras bagātību. Voodoo ir laime, veiksme un aizsardzība pret ļaunajiem gariem.

vodoo fest

vodoo fest

vodoo

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.