Siena talkas Jūrmalā

Jau otro gadu pēc kārtas Ķemeru nacionālā parka fonds sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi un Dabas aizsardzības pārvaldi aicina Tevi piedalīties tradicionālās siena talkās Jūrmalā, Slokas apkārtnē, kas šogad notiks 30. jūlijā un 2. augustā!
Programmā:
  • siena grābšana ~4 h garumā ar koka grābekļiem (būs pieejami uz vietas);
  • latviskajām siena talku tradīcijām atbilstoša maltīte pļavā
  • dziesmas un rotaļas kopā ar Jūrmalas folkloras kopu „Mare”
  • radošas un izzinošas aktivitātes lieliem un maziem par pļavu tematiku
Dalība talkās ir bez maksas, taču obligāti iepriekš jāpiesakās pa tel. 26424972. Nokļūšanai talkas vietās tiks nodrošināts transports no Slokas dzelzceļa stacijas.
Talkas laikā savākto sienu droši var vest līdzi uz mājām gan lai savītu kādu skaistu Ziemassvētku dekoru, gan jauniem pakaišiem lielākiem un mazākiem mājdzīvniekiem. Sienu bez maksas var iegūt jebkurš interesents, arī tie, kuriem nav iespējas piedalīties nevienā no talkām.
Talka notiks pavisam īpašā pļavā, kas iekļauta Eiropas Savienības aizsargājamo biotopu sarakstā ar nosaukumu „Mitri zālāji periodiski izžūstošās augsnēs”. Latvijā ir saglabājušies tikai ap 13 km2 šo mitro un vērtīgo zālāju; vislielākās platības atrodamas tieši Ķemeru nacionālajā parkā un Liepājas ezera apkārtnē. Regulāra siena pļaušana un novākšana no pļavām ir būtiska to pastāvēšanai.
Talku finansiāli atbalsta Jūrmalas pilsētas dome projekta „Daba kā platforma dažādu sabiedrības grupu integrēšanai caur aktīvu iesaistīšanos aizsargājamu dabas vērtību saglabāšanā un ar tām saistītā latviskā kultūras mantojuma iepazīšanā” ietvaros.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.