Sarunu darbnīca Nr. 1. – Hardijs Lediņš un mūzika

15. februārī, svētdienā, plkst. 14.00 Hardija Lediņa kafejnīcā (mūzikas veikals “Upe” Vaļņu ielā 26) notiks pirmā tikšanās diskusiju cikla “Sarunu darbnīcas” ietvaros, ko reizi mēnesī vadīs Līga Lindenbauma. Pirmā saruna būs veltīta Hardija Lediņa muzikālajam mantojumam un tajā piedalīsies mūziķi Inguna Rubene (bijusī Černova), Ingus Baušķenieks un Andris Indāns.

Saistībā ar NSRD veltīto koncertu „Zū-zā ti-ti-ti”, kas 27. februārī notiks Anglikāņu baznīcā, kā pirmā „Sarunu darbnīcas” tēma tiks aplūkota Hardija Lediņa muzikālā darbība un tās ietekme uz sava laika un nākamo paaudžu mūziku. Sarunas dalībniece Inguna Rubene bija Hardija Lediņa muzikālo aktivitāšu un performanču līdzgaitniece, kura 1980. gadu sākumā NSRD apvienībai piebiedrojās kā profesionāla mūziķe un dziedātāja. Ingus Baušķenieks ir leģendārās latviešu „jaunā viļņa” grupas „Dzeltenie pastnieki” līderis – grupas pirmsākumus lielā mērā ietekmēja sadarbība ar Hardiju Lediņu, arī viņu dziesmās bieži tika izmantoti Jura Boiko un Hardija Lediņa teksti. Jaunākās paaudzes mūziķus pārstāvēs viens no nozīmīgākajiem Latvijas elektroniskās mūzikas autoriem Andris Indāns (Gas of Latvia), kuru NSRD skanējums saistīja jau skolas laikā – viņa darba „Inout” kaverversija ir viens no pēdējiem Hardija Lediņa veidotajiem skaņu celiņiem „Baobab Bab”. Andris Indāns ir arī viens no grupas „First Latvians on Mars” dalībniekiem, kas sākotnēji radās kā veltījums Hardijam Lediņam. Sarunu darbnīcu vadīs kuratore, mākslas zinātniece Līga Lindenbauma, kura specializējas mūsdienīgā mākslas kolekciju interpretācijā un to saistīšanā ar aktuālajām laikmetīgās mākslas norisēm.

Diskusiju cikls „Sarunu darbnīcas” veltīts multimediju mākslinieka Hardija Lediņa personībai un radošajam mantojumam, papildinot LMC producētā Hardija Lediņa gada pasākumu programmu. Cikla ietvaros reizi mēnesī notiks tikšanās ar dažādu jomu pārstāvjiem, katrā darbnīcā pievēršoties kādam citam Lediņa darbības laukam. Tajās piedalīsies gan Hardija Lediņa laikabiedri, kas piedalījās viņa radošajās aktivitātēs, gan nākamo paaudžu mākslinieki, cenšoties kopīgi iezīmēt Lediņa mantojuma aktualitāti un ietekmi uz laikmetīgo kultūru.

Hardija Lediņa gadu producē Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrs, programmas kuratores – Solvita Krese un Diāna Popova.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.