Sākusies pieteikšanās Daugavpils Tehniskās apskates naktij

TA nakts Daugavpils

Sākusies pieteikšanās Daugavpils Tehniskās apskates naktij

Šonedēļ sākusies pieteikšanās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētajai Daugavpils Tehniskās apskates naktij. Pierakstīties var, izmantojot CSDD e-pakalpojumus (e.csdd.lv), vai arī autovadītājam ierodoties kādā no CSDD nodaļām.

Šā gada pasākuma jaunums ir pieteikšanās kārtība reģionālajiem pasākumiem. Proti, Gulbenes, Talsu un Daugavpils CSDD nodaļās bezmaksas auto diagnostiku var veikt tikai pēc iepriekšēja pieraksta, savukārt Rīgā būs ierastā kārtība – “dzīvā rinda”. Šādā veidā cilvēkiem samazināsies gaidīšanas laiks, dodot iespēju vairāk laika veltīt citām Tehniskās apskates nakts aktivitātēm – izmēģināt sajūtas auto apgāžamajā stendā, noskaidrot, kas ir divu promiļu reibuma brilles, izvietot ceļa zīmes krustojumos un pārbaudīt auto pirms braukšanas.

Piektdien, 29. jūlijā Tehniskās apskates nakts notika CSDD Gulbenes nodaļā, kur bezmaksas diagnostika tika veikta 106 automašīnām

Gulbenē pārbaudīto automobiļu vidējais vecums bija 17 gadi, starp tiem vecākā auto izlaiduma gads – 1985., bet jaunākais – 2011. gads. Piecu gadu pieredze rāda, ka uz šiem pasākumiem pamatā tiek vesti auto, kas nav speciāli sagatavoti jeb “tieši no ielas”. Spēkratu īpašnieki vēlas noskaidrot, kas „kaiš” viņu auto. Diemžēl lielākā daļa no Gulbenē pārbaudītajiem transportlīdzekļiem (apmēram 85%) tika „izbrāķēti”. Gulbenē tehniskās apskates darbinieki visvairāk izteica aizrādījumus par nenoregulētiem lukturiem, bojājumiem bremžu sistēmā un balstiekārtā, bet pieciem auto tika atklātas īpaši bīstamas problēmas, kuras saistītas ar bremžu sistēmu, degvielas noplūdi un riepu stāvokli. Video no pasākuma pieejams šeit: https://www.youtube.com/watch?v=3ihArJ4UO9o

Šogad pasākums “Tehniskās apskates nakts” notiek piekto gadu

Pozitīvais, kas raksturo šo projektu, ir fakts, ka auto īpašniekiem nav vienaldzīgs spēkrata tehniskais stāvoklis. Iepriekšējos gados auto diagnostika tika veikta gandrīz pieciem tūkstošiem automašīnu visos Latvijas reģionos. Šo auto kopējās raksturīgās iezīmes ir: vidējais vecums ap 10-15 gadiem, 80% no tiem tika atklāti lielāki vai mazāki defekti, pie kam lielākā daļa no šiem auto ikdienā piedalās ceļu satiksmē. Galvenās auto diagnostikā atklātās problēmas saistītas ar ritošo daļu, bremžu sistēmu un auto gaismām, kas primāri braucējiem garantē drošību ceļu satiksmē.

Latvijas auto parka raksturojums

Latvijas autoparka vidējais vecums ir ap 13 gadiem, tas ir gandrīz divas reizes vecāks nekā vidēji Eiropā, kur vecums ir 6-8 gadi. Latvijā katra otrā automašīna tehniskajā apskatē ir ar bojājumiem, kas norāda, ka ikdienā par auto ir jārūpējas rūpīgāk un regulārāk. Katru dienu tehniskajā apskatē tiek atklāti satiksmes drošībai pilnībā nepieņemami fakti, piemēram, katru dienu katrā otrajā tehniskās apskates stacijā kādam automobilim atsaka darboties bremžu sistēma.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.