RTU Zinātnieku naktī piedāvās eksakto zinātņu burvību

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) Zinātnieku naktī 26. septembrī piedāvās aizraujošu pasākumu programmu, kas vispārizglītojošo skolu skolēniem un profesionālo mācību iestāžu audzēkņiem atraktīvā veidā palīdzēs tuvāk iepazīt eksaktās zinātnes. Būs iespēja skatīt gan no Francijas atceļojušu interaktīvu izstādi par cilvēka ietekmi uz vidi, gan britu zinātnes teātri, gan piedalīties sarunās par zinātnes un mākslas mijiedarbību.

Piektdien, 26. septembrī, RTU Dizaina centrā, Āzenes ielā 18 atklās interaktīvu izstādi «Zeme mūsu rokās», ko Latvijas auditorijai piedāvā Francijas institūts Latvijā. Krāšņi ilustrētajā izglītojošajā izstādē galvenais akcents ir likts uz cilvēka atbildību par apkārtējo vidi un skatītāji tiek aicināti aizdomāties par nepieciešamību atbildīgi izmantot dabas resursus. Izstādes temati saistīti ar dažādām jomām — vidi, veselību, izglītību, klimatu, enerģiju, transportu, lauksaimniecību un bioloģisko daudzveidību.

Izstāde Āzenes ielā 18 būs aplūkojama katru dienu no 26. septembra līdz 17. oktobrim no plkst. 10 līdz 17. Skolu grupas izstādes apskatei aicinātas pieteikties elektroniski, rakstot uz e-pasta adresi [email protected], vai pa tālruni 67089021 ne vēlāk kā trīs dienas pirms izstādes apmeklējuma.

Zinātnieku nakts programmā RTU vēl piedāvā arī Lielbritānijas zinātnes teātra izrādes «Zinātnes nākotne. Gaisma un elektrība». Izrādes veidotāji ļaus ieskatīties nākotnes pasaulē, kur zinātniskās fantastikas lāzeri, kosmosa kuģi, kiborgi un supermateriāli kļūst par realitāti.

Vēl 26. septembrī plkst. 17 RTU Zinātniskajā bibliotēkā, P. Valdena ielā 5 tiks atklāta šogad mūžībā aizgājušā mākslinieka Edgara Vintera gleznu izstāde. Pēc tam RTU Zinātniskās bibliotēkas konferenču zālē Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis izstādes apmeklētājus aicinās uz sarunu par tematu «Zinātnes un mākslas abpusēja bagātināšanās».

Savukārt 26. septembrī no plkst. 10 līdz 16 RTU sadarbības partnera SIA «Latvenergo» Enerģētikas muzejā, Andrejostas ielā 8 interesentiem būs iespējams vērot dažādus fizikas eksperimentus, kā arī apmeklēt izstādi «Ķeguma HES — Latvijas enerģētikas lepnums».

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.