Rīgas parkos izvietos 186 vides objekta „Putnu egles” būrīšus

Noslēdzoties ceturtajam vides objektu festivālam „Ziemassvētku egļu ceļš”, 28. februārī plkst. 11.00 kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” Atpūtas alejā (krustojumā pie Zooloģiskā dārza) SIA „Rīgas meži” saņems vides objekta „Putnu egles” putnu būrīšus.

Būrīši tapuši, līdzdarbojoties gan festivāla projekta autoriem un atbalstītājiem, gan arī visiem ieinteresētajiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem. „Putnu egļu” projekta autors, jaunais mākslinieks Anrijs Zemgals ar savu projektu atgādinājis, ka egle ir ne tikai Ziemassvētku simbols, bet arī mājvieta daudziem putniem.

Saņemtos putnu būrīšus  SIA „Rīgas meži” speciālisti  izvietos gan „Mežaparkā”, gan citos Rīgas pilsētas teritorijā esošajos mežos, lai tie turpmāk būtu mājvieta zīlītēm un strazdiem. Pavisam  SIA „Rīgas meži”  saņems 186 putnu būrīšus, no kuriem 120 paredzēti zīlītēm un 66 – strazdiem.

Pasākumā piedalīsies SIA „Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš, Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite, kā arī pats vides objekta „Putnu egles” idejas autors Anrijs Zemgals.

Pēc pirmo būrīšu izvietošanas turpat Mežaparkā, vides objektu festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” rīkotāji izziņos projektu atlases konkursu 2014. gada festivālam, kas jau ir  ievadījis un 2014. gada nogalē (5 gadu jubilejas ietvaros) noslēgs gada notikumu – Rīga kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Pasākumā aicināti piedalīties plašsaziņas līdzekļu pārstāvji un citi interesenti.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.