„Rīgas Mākslas telpā” atklāta Kenediju ģimenei veltīta fotoizstāde

Otrdien, 2. Septembrī,  „Rīgas Mākslas telpas” (Kungu ielā 3) „Intro zālē” tika atklāta izstāde „Kenediji”. Izstādes atklāšanā piedalījās Latvijas Republikas Valsts prezidents Andris Bērziņš un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks. Izstādē var aplūkot vairāk nekā 40 vēsturiskas Kenediju ģimenes fotogrāfijas, kurās iemūžināti ASV prezidenta Džona F. Kenedija, viņa sievas Žaklīnas un bērnu dzīves mirkļi.

1959.gadā, kad senators Džons F. Kenedijs kandidēja Amerikas Savienoto Valstu prezidenta amatam, Markam Šovam uzticēja veidot Žaklīnas Kenedijas fotogrāfijas žurnālam „Life”. Šī fotosesija aizsāka ilggadīgu Marka Šova un Kenediju ģimenes draudzību un sadarbību. Kļūstot par Kenediju „ģimenes fotogrāfu”, Marks Šovs bija biežs viesis Baltajā namā un radīja pasaulē plaši pazīstamas slavenā pāra un viņu bērnu fotogrāfijas.

Ievērojamais amerikāņu modes un slavenību fotogrāfs Marks Šovs ( Mark Shaw) (25.06. 1921–26.01.1969) ieguva plašu atzinību pasaulē ar savām Kenediju ģimenes fotogrāfijām, kā arī daudzām ikoniskām modes fotogrāfijām. Viņš fotografēja tādiem žurnāliem kā „Harper’s Bazaar”, „Mademoiselle” un „Life”. Strādājot „Life”, Marks Šovs fotografēja aktierus, politiķus un citas slavenības. Caur Marka Šova fotoobjektīvu mēs esam iepazinuši tādas pasaules slavenības kā Pablo Pikaso, Bridžitu Bardo, Elizabeti Teilori, Greisu Kelliju, Īvu Senlorānu, Koko Šaneli, Odriju Hepbernu.

Fotoizstāde „Kenediji” Rīgā un Latvijā būs skatāma, pateicoties ASV vēstniecības Rīgā un Dmitrija Krupņikova atbalstam. Rīgā izstāde būs atvērta apskatei no 3. līdz 26. septembrim, vēlāk tā tiks izstādīta Vidzemes koncertzālē „Cēsis”.

Papildinformācija par izstādi: ASV vēstniecība Rīgā, Preses un kultūras nodaļa, E-pasts: [email protected]; tālr.: 27700416; 67107291; interneta vietne: riga.usembassy.gov

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.