“Riga Meetings” – lekciju, tikšanās un filmu programma

No 9. līdz 13. decembrim Nacionālais Kino centrs skatītājus un kinoprofesionāļus aicina uz lekciju, tikšanos un filmu programmu “Riga Meetings”.

“Riga Meetings” ir Nacionālā Kino centra piedāvājums decembra kino aktivitāšu ietvaros – lekciju un meistarklašu cikls kino profesionāļiem un studentiem, kā arī ikvienam interesentam. Pasākuma ietvaros tiks demonstrēta arī filmu programma. Riga Meetings notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un kinoteātrī Splendid Palace.

“Riga Meetings” organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju un Nodibinājumu “Rīga 2014″, Rīgas Starptautisko kinofestivālu, LKA Rīgas Kino muzeju un Eiropas Kinoakadēmiju.

“Riga Meetings” 9. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē aizsāks Igaunijas un Lietuvas spēlfilmu skate – Marti Heides filma “Caurvējā”, Veiko Ounpū “Brīvi plūstošs”, Ilmāra Rāga “Kertu. Mīlestība ir akla” un Kristinas Božītes filma “Zūdošie viļņi” (In the Crosswind, rež. Martti Heide, Free Range, rež. Veiko Õunpuu, Kertu. Love is Blind, rež. Ilmar Raag, Vanishing Waves, rež. Kristina Buožytė).

10.decembrī LNB notiks FIPRESCI konference “Latvijas filmas Eiropas kontekstā”, kurā piedalīsies vadošie filmu teorētiķi. Pēc konferences tiks demonstrēta Marka Kazinsa dokumentālā filma “Stāsts par bērniem un kino” (Marks Cousins. A Story of Children and Film).

“Riga Meetings” meistarklašu ciklu profesionāļiem 10. decembrī atklās britu mūzikas industrijas pārstāvis un filmu mūzikas redaktors Lorenss Kejs (Laurence Kaye), iepazīstinot ar filmu mūzikas tiesībām. 10. un 11. decembrī notiks arī citi semināri – par animācijas filmu veidošanu stāstīs beļģu režisori, Oskaram nominētās filmas “Ernests un Selestīna” autori Stefans Objē un Vensāns Patārs (Stéphane Aubier, Vincent Patar), bet par filmu montāžu – tādu filmu kā “Baltā lenta” (The White Ribbon) un “Klavierskolotāja” (The Piano Teacher, rež. M. Haneke) un montāžas režisore Monika Villi (Monica Willy). Savukārt meistarklasi operatoriem vadīs gan Eiropas Kinoakadēmijas, gan Oskara balvai nominētais poļu operators Bogumils Godfrejovs (Bogumil Godfrejow), kas ir arī Jura Kursieša filmas “Modris” veidotājs.

Īpaši semināri sadarbībā ar Latvijas augstskolām “Riga Meetings” laikā tiks organizēti arī studentiem.

Ar lekciju par jaunāko tehnoloģiju uzmantošanu kino LNB 11. decembrī uzstāsies viens nozīmīgākajiem inovatoriem un Eiropas autorkino pārstāvjiem – vācu režisors Vims Venderss (Wim Wenders). Viņa filmas par labākajām trīs reizes atzinusi Eiropas Kinoakadēmija, tās saņēmušas balvas nozīmīgākajos kinofestivālos. Pēc lekcijas tiks demonstrēta arī Vendersa filma. Savukārt filmu kritiķis un Berlīnes Kinofestivāla filmu atlases komisijas pārstāvis Nikolajs Nikitins (Nikolai Nikitin) stāstīs par filmu ceļu festivālos. Ar filmu producēšanas pieredzi dalīsies Lielbritānijas Nacionālās Filmu un TV skolas vadītājs Niks Pauels (Nik Powell), kura producenta darbs līdz šim novērtēts ar vairākām Oskara balvām.

Izcilā poļu režisore un scenāriste, Oskara balvām nominētā Agneška Holanda (Agnieszka Holland) ar lekciju par televīzijas seriālu pienesumu filmu industrijai uzstāsies 12. decembrī kinoteātrī “Splendid Palace”, piedāvājot iespēju noskatīties arī savus darbus šajā jomā.

Filmu profesionāļiem 12. decembrī notiek ikgadējā Latvijas un ārvalstu producentu tikšanās par filmu servisa un kopražojumu jautājumiem.

FIPRESCI konference, lekcijas un filmas ir pieejamas ikvienam interesentam, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā.

Dalība meistarklasēs – iepriekš reģistrētiem filmu profesionāļiem, darba valoda – angļu.

Riga Meetings un Eiropas Kinomēneša īpašo pasākumu programma.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.