Reģistrēsim zināmās stārķu ligzdas!

Lai 7.Starptautiskā baltā stārķa ligzdu uzskaite sniegtu pilnīgāku informāciju par šo putnu populāciju Latvijā, kopš maija brīvdienām ikviens interesents ir aicināts par sev zināmajām stārķu ligzdām informāciju sniegt, aizpildot datus interneta vietnē Dabasdati.lv/baltiestarki. Informācija par stārķu ligzdu vietām un ligzdošanas sekmēm ļaus pētniekiem iegūt noderīgu informāciju par pārmaiņām mūsu stārķu populācijā ilgākā laika periodā un izteikt prognozes par to turpmāko stāvokli.

Cik ligzdas šogad ir apdzīvotas un no jauna uzbūvētas, kur šīs ligzdas tiek veidotas, kā arī cik stārķu mazuļu piedzimis – uz šiem un citiem jautājumiem atbildes sniegs šā gada monitoringa rezultāti un 7.Starptautiskā baltā stārķa ligzdu uzskaite.

Interneta vietnē Dabasdati.lv izveidota speciāla sadaļa, kurā pēc iereģistrēšanās var kartē un anketā pievienot informāciju par sev zināmo stārķa ligzdu un pēc tam vasaras vidū to papildināt ar datiem par izaugušo mazuļu skaitu. Atverot šo sadaļu, zem kartes atradīsiet norādi uz instrukciju, kurā aprakstīts, kā pievienot savus novērojumus. Šā gada mērķis ir ne tikai ievākt informāciju par baltā stārķa ligzdām, bet arī iesaistīt šajā procesā pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu. Kopš 20.gadsimta 90.gadiem savus mazuļus Latvijā ik gadu izaudzē ap 10 000 pāru balto stārķu.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.