Reģistrē savu velosipēdu!

Velosipēdu reģistrācija CSDD Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā nodrošina velosipēda un tā īpašnieka datu iekļaušanu vienotā datu bāzē, kas ir pirmais avots, kurā tiek pārbaudīta aizdomīgu vai konfiscētu braucamrīku un to īpašnieku identitāte. Turklāt pēc reģistrācijas ir iespēja saņemt īpašu velosipēdu reģistrācijas uzlīmi, ko līmēt pamanāmā vietā uz rāmja. Uzlīme brīdinās potenciālos garnadžus par lielāku risku būt pieķertiem un tā ir izstrādāta no faktiski nenoplēšama materiāla.

Reģistrācijas process ir ātrs un vienkāršs – velosipēdu var reģistrēt jebkurā CSDD nodaļā, izmantojot CSDD e-pakalpojumus: https://e.csdd.lv vai arī ar CSDD mobilās aplikācijas starpniecību, kas ir pieejama gan Apple (http://ej.uz/CSDDiOS), gan arī visām Android (http://ej.uz/CSDDAndroid) operētājsistēmas ierīcēm. Velosipēdus varēs reģistrēt arī Miera ielas svētku laikā 24.maijā, CSDD Velo pagalmā, Miera ielā 23.

Velosipēdu var reģistrēt ikviens velobraucējs no 16 gadu vecuma. Ja braucējs ir jaunāks, tad reģistrāciju veic viņa vecāks vai aizbildnis. Tāpat arī velosipēdus savā īpašumā var reģistrēt juridiskas personas. Būtiski atcerēties, ka, mainoties reģistrēta velosipēda īpašniekam vai arī zādzības gadījumā, šie fakti ir oficiāli jāreģistrē CSDD.

Pašlaik CSDD reģistrā ir fiksēti dati par vairāk nekā 18 tūkstošiem velosipēdu, turklāt no juridiskajām personām visvairāk velosipēdu ir Latvijas Pastam – šopavasar šis uzņēmums reģistrējis 200 velosipēdus.

Velosipēda reģistrācija ir brīvprātīga un izmantojot e-pakalpojumus tā izmaksās 0,91 eiro, savukārt CSDD nodaļā šis pakalpojums maksā 2,23 eiro. Velosipēda reģistrācijas uzlīmi iespējams iegūt atsevišķi samaksājot 0,91 eiro. Uzlīmi var saņemt arī pa pastu, sedzot piegādes izdevumus 0,88 eiro apmērā.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.