Purvciemā izrādīs filmu programmu par Rīgu

Sestdien, 20. septembrī, plkst. 14.00 Purvciemā, tirdzniecības centrā Domina Nacionālais kino centrs rīko Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta programmas projekta Rīgas kino seansu, kurā tiks demonstrētas bērnu un jauniešu radošajās darbnīcās veidotās īsfilmas, kā arī īpaša filmu programma, ko tematiski vieno stāsts par dzīvi pilsētā. Filmu seanss ir bez maksas, tas notiek pasākumu Kidding ietvaros.

Programma:
Radošajās darbnīcās izveidoto īsfilmu izlase
Rīgas kino radošās darbnīcas notika dažādās Rīgas apkaimēs, pulcējot dalībniekus animācijas darbnīcās vecumā no 10-15 gadiem un filmu darbnīcās vecumā no 15-18 gadiem. Kino profesionāļu vadībā dalībnieki apguva prasmes filmēšanā uz izveidoja īsfilmas par savu apkaimi. Vidējais filmu garums – 3 minūtes.

Eži un lielpilsēta (2012, Ēvalds Lācis, 10’, leļļu animācija)
Kamēr eži guļ ziemas miegu, viņu dzīvesvietā mežā tiek uzcelts pilsētas daudzstāvu māju mikrorajons – pieņemsim, Purvciems. Tomēr eži neapmulst, mobilizē arī citus meža zvērus un ātri apgūst preču-naudas attiecības. Filma tapusi studijā Animācijas brigāde, kas slavena ar savu Avārijas brigādes seriālu, starptautisko pirmizrādi tā piedzīvoja Berlīnes kinofestivālā, kur saņēma Kristāla lāci un bērnu žūrijas diplomu. Kopš tā laika filma saņēmusi vairāk nekā desmit balvu dažādos festivālos, tostarp Amsterdamā atzīta par Eiropas labāko animācijas īsfilmu.

Neparastie rīdzinieki (2001, Roze Stiebra, 26’, zīmētā animācija)
Filmas darbība notiek 2001. gada 19. augustā – dienā, kad Rīga svin 800 gadu jubileju. Mazais gailēns Justiņš grib izaugt liels un kļūt par torņa gaili, lai sargātu Rīgu, bet pirms tam viņš kopā ar draudzeni Anci piedzīvo visādas aizraujošas lietas.
2001. gada Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps Rozes Stiebras darbs Neparastie rīdzinieki tika apbalvots kā labākā animācijas filma.

Dushechka (2007, Dzintars Dreibergs, 15’, dokumentālā filma)
Par Dušečku iesaukta jauneklīga un atraktīva piecu bērnu mamma, kura algotu darbu strādā naktīs – vada trolejbusu pa Purvciema tukšajām ielām, pilnā skaļumā klausās rokmūziku un dzied līdzi. Dokumentālā filma Dushechka ir Rīgas kino Purvciema meistardarbnīcas vadītāja Dzintara Dreiberga studiju darbs, mācoties Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā.

Latvijas kino hroniku kolekcija
Kinožurnāls Padomju Latvija, kas iznāca reizi nedēļā no 1945. gada līdz 80. gadu beigām, bija ne tikai spēcīgs propagandas ierocis, bet arī nepastarpināts laikmeta dokuments, kas ļauj uzzināt, kā rīdzinieki dzīvoja pirms 40, 50 un pat 70 gadiem. Kinožurnālu sižetu izlase tematiski orientēta uz norisēm ārpus Rīgas centra – vecajās priekšpilsētās un jaunajos mikrorajonos.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.