Praktiskais seminārs ar mērķi dibināt Tiešās pirkšanas pulciņus

18. oktobrī, no 11:00 – 15:00, biedrības Homo ecos telpās, Rīgā, Ernestīnes ielā 12, notiks bezmaksas seminārs Personīgi. Ēdiens., kura apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar neformālās Tiešās pirkšanas kustības darbību, kā arī uzzināt par to, kāda ir mūsdienu pārtikas ražošanas sistēmas ietekme uz vidi un mums.

Semināra pirmajā daļā dalībniekiem būs iespēja pašiem aizdomāties un uzzināt par to, kas ir svarīgākais izvēloties pārtiku, laikā, kad mūsdienu pārtikas apgādes sistēma vērtējama kā bezpersoniska, produkti satur daudz ķīmijas un pesticīdus, kā arī to ražošana samazina mūsu iespējas nākotnē audzēt pilnvērtīgu uzturu.

Otrajā daļā paredzēta praktiska darbošanās Tiešās pirkšanas pulciņa izveidē – ņemot vērā to, ka pulciņu darbību nodrošina pulciņu biedru brīvprātīgās dežūras, semināra dalībniekiem būs iespēja izmēģināt katru no tām, imitējot pirmo pasūtījumu, sadarbībā ar kādu no vietējiem, bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kurš piegādās produktus tieši uz semināra norises vietu.

Personīgi. Ēdiens. semināri notiks Rīgā, Preiļos, Liepājā, Gulbenē un Aizkrauklē, pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstam. Tos organizē Latvijas Zemes draugi sadarbībā ar Tiešās pirkšanas iniciatīvu, kampaņas Personīgi. Ēdiens. ietvaros ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību jautājumam par pārtikas ietekmi uz vidi, kā arī, lai popularizētu vienu no videi draudzīgākajiem pārtikas iegādes veidiem – Tiešo pirkšanu.

Tiešā pirkšana ir pārtikas iegāde, pircējiem apvienojoties grupās un kopīgi organizējot regulārus pārtikas pasūtījumus tieši no bioloģiskajiem lauksaimniekiem. Tādā veidā tiek taupīts ražotāja laiks un izmaksas, savukārt pircējs iegūst bioloģisku produktu par ražotāja cenu.

Rīgā jau darbojas 11 Tiešās pirkšanas pulciņi, ārpus galvaspilsētas tie dibināti Cēsīs, Siguldā, Valmierā, Ikšķilē, Smiltenē un Ādažos. Tiešās pirkšanas pulciņu dabības pamatā ir draudzība starp pircēju un zemnieku, brīvprātības princips pircējiem pašiem organizējot pasūtījumu, kā arī atbalsts tieši bioloģiskajiem lauksaimniekiem.
Lai pieteiktu savu dalību semināram, lūdzu, rakstīt uz [email protected] līdz 16. oktobrim.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.