Planetārijs Tehniskās jaunrades namā “Annas 2″

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja lēma, ka nepieciešams izstrādāt plānu tehniskās jaunrades attīstībai pilsētā. Ceturtdien, 20. februārī, komitejas deputāti izbraukuma sēdē iepazinās ar Tehniskās jaunrades namu „Annas 2” un tehniskās jaunrades programmām, kuras apgūst Rīgas bērni un jaunieši. Komitejas deputāti atzinīgi novērtēja centra darbību un norādīja, ka ir nepieciešams sekmēt gan Tehniskās jaunrades nama “Annas 2”, gan arī Rīgas Jauno tehniķu centra darbības, tajā skaitā materiāli tehniskās bāzes pilnveidi.

Izbraukuma sēdē deputāti nolēma piešķirt 7398 eiro no finanšu līdzekļu rezerves izglītības, kultūras un sporta pasākumu atbalstam, lai varētu iegādāties jaunu kupolu planetārijam, kas iekārtots Bērnu zinātnes centrā „Tehnoannas pagrabos” un ir Tehniskās jaunrades nama „Annas 2” struktūrvienība.

Tehniskā jaunrade ir tā interešu izglītības joma, kas pievērš jauniešus eksaktajām zinātnēm, kā arī veicina praktisku, dzīvē noderīgu prasmju apgūšanu. Rīgā tehniskās jaunrades programmas iesaistīto audzēkņu kopējais skaits ir 4831, kas veido 6,13% no visa interešu izglītības programmu audzēkņu skaita.

Bērnu zinātnes centrs „Tehnoannas pagrabi” ir vieta, kur var doties interaktīvā ceļojumā sajūtu pasaulē. Lai gan tas ir viens no mazākajiem zinātnes centriem pasaulē, tam ir īpaša atmosfēra un oriģināli izgatavoti eksponāti. Ekspozīcijā apvienojas māksla, zinātne un rotaļlietu pasaule, lai atmodinātu radošu izziņas garu katrā apmeklētājā. Pusotru stundu garais seanss, uz kuru jāpiesakās iepriekš, ir kā izrāde, kuras laikā var aizceļot uz zvaigznēm planetārijā, meklēt izeju labirintā zem Rīgas un nonākt ķīmijas amfiteātra pārsteidzošajā pasaulē. Bērnu zinātnes centru „Tehnoannas pagrabi” ar lielu interesi apmeklē gan Rīgas, gan citu Latvijas pilsētu un novadu izglītības iestāžu audzēkņi.

Vairāk informācija: www.tjn.lv

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.