Pilsētas pludmales ir gatavas peldsezonai

Sākoties peldsezonai, pilsētas oficiālās pludmales Vakarbuļļos, Daugavgrīvā, Vecāķos, pie Bābelītes ezera, pie Daugavas Ķengaragā un Lucavsalā ir sakoptas, gatavas uzsākt vasaras sezonu un uzņemt atpūtniekus. Apmeklētājus gaida arī aktīvās atpūtas zonas Ķīpsalā, pie Velnezera, Dambjapurva ezera un citur.

Peldvietās izveidoti jauni rotaļu elementi bērniem un sporta laukumi, uzstādītas pārvietojamās tualetes un pārģērbšanās kabīnes, izliktas bojas un informācijas zīmes, kā arī veikti daudzi citi labiekārtošanas darbi. Tuvākās nedēļas laikā tiks izvietots atlikušais atjaunotais pludmales inventārs.

Visās oficiālajās peldvietās diennakts režīmā darbojas glābšanas stacijas. Peldsezonas laikā pludmalēs dežurē medicīnas darbinieki, savukārt Veselības inspekcija veic regulāras ūdens kvalitātes pārbaudes. Arī šogad ūdens kvalitātes mērījumi tiks veikti iedzīvotāju iecienītajās neoficiālajās peldvietās, kādu pilsētā ir vairāk par desmit.

Pludmalēs padomāts par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – viņu ērtībai uzstādītas īpašas laipas un speciālas pārvietojamās tualetes.

Šogad daudzi uzlabojumi veikti Vecāķu pludmalē, kas ir viena no populārākajām Rīgas peldvietām, kuru īpaši iecienījuši Daugavas labā krasta iedzīvotāji. Tās garums ir gandrīz trīs kilometri, tajā ietilpst aktīvās atpūtas zona 700 metru garumā (Pludmales un Selgas ielas rajonā). Pašlaik pludmale ir sagatavota  peldsezonai – ir attīrīts no smiltīm skatu laukums Pludmales ielas galā, ieklāts jauns plātņu segums avārijas transporta un pludmali apkalpojošā transporta nobrauktuvei  liedagā.

Savukārt Vakarbuļļu pludmale jau vairākus gadus saņem Zilā karoga sertifikātu un atbilst visiem augstajiem šī nosaukuma standartiem.

Šogad peldvietu uzturēšanai pašvaldība  atvēlējusi apmēram 127 000 eiro.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.