Piesaki savu pilsētu bioloģisko lauksaimnieku atbalsta kustībai

Līdz 29. augustam visi, kas vēlas atbalstīt Latvijas bioloģiskos lauksaimiekus, regulāri no tiem iegādājoties pārtikas produktus, var pieteikt savu pilsētu dalībai palīgseminārā, kura mērķis ir praktiski demonstrēt, kā dibināt Tiešās pirkšanas pulciņu. Semināru norises laiks – no oktobra līdz novembrim, un par semināra norises vietām tiks izvēlētas piecas no pieteiktajām Latvijas pilsētām.
Tiešās pirkšanas pulciņi ir pircēju dibinātas grupas, kuras regulāri iegādājas bioloģisko pārtiku no Latvijas lauksaimniekiem, veicinot pircēja personīgu kontaktu ar ražotāju, nodrošinot tam regulārus ienākumus un pārliecību, ka viņa darbs ir vajadzīgs un produktiem ir noiets.

Regulārus iknedēļas pasūtījumus brīvprātīgi organizē paši pircēji, tādēļ produktiem nav starpniecības uzcenojuma, pelna tikai zemnieks.

Šī kustība, kas ir populārs pārtikas iegādes modelis ārvalstīs, savulaik radusies Francijā, lai atbalstītu krīzes skartās, mazās zemnieku saimniecības, kuras zaudējušas noieta tirgu.

Latvijā Tiešā pirkšana darbojas ar mērķi brīvprātīgi atbalstīt tieši videi un veselībai draudzīgus produktu ražotājus, kā arī nodrošināt Latvijas ģimenes ar kvalitatīvu, bioloģisku pārtiku. Četru pastavēšanas gadu laikā tajā iesaistījušās vairāk kā 600 ģimenes un vairāk kā 70 bioloģiskie lauksaimnieki. Rīgā darbojas 11 pulciņi, savukārt, ārpus galvaspilsētas tie dibināti Cēsīs, Siguldā, Valmierā, Ikšķilē un Smiltenē.

Seminārus rīko Latvijas Zemes draugi un tie norisinās, pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstam, kampaņas Atbildīgs pārtikas patēriņš ietvaros.
Kampaņa ar saukli Personīgi. Ēdiens. veicinās izpratni par industrializetās lauksaimniecības ceļā ražotas pārtikas nopietno ietekmi uz vidi un uzsvērs tieši vietējas, bioloģiskas, sezonālas pārtikas iegādes nozīmīgumu.

Kampaņas atklāšanas pasākums paredzēts 20. septembrī, Rīgā, kur kluba Piens teritorijā norisināsies Lielpasūtījums – Rīgas Tiešās pirkšanas pulciņu pārtikas saņemšanas diena. Ikvienam interesentam būs iespēja redzēt, kā praktiski norisinās Tiešās pirkšanas darbība, piedalīties videi draudzīgās diskusijās ar vides ekspertiem, nogaršot un iegādāties produktus no Latvijas bioloģiskajiem lauksaimniekiem. Pasākumu vadīs radiožurnālists Dzintris Kolāts.
Pieteikšanās semināram: [email protected]
Informācija par Tiešo pirkšanu un semināriem: www.tiesapirksana.lv
Kampaņas organizatori: www.zemesdraugi.lv

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.