Pavasara putnu diena Kalnciema kvartālā

thumbnail_zane2944_1Sestdien, 11. martā no 10:00-16:00 paralēli zemnieku un amatnieku tirgum norisināsies „Pavasara putnu diena”. Koka arhitektūras centra speciālisti vērs durvis un no 11:00 – 14:00 aicinās gatavot būrīšus, lai sagaidītu atgriežamies mūsu spārnotos draugus.

Pirms visi dziedātājputni skandina savas dziesmas, kā ikgadēja tradīcija Kalnciema kvartālā ir putnu būru gatavošanas darbnīca. Putnu mājvietu sagataves ir speciāli izveidotas sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību un atbilst putnu vajadzībām. Putnu būrus līdzņemšanai varēs veidot gan lielajai zīlītei, gan mājas strazdam, lai pēc tam piekarinātu tos piemājas kokos.

Visu marta mēnesi sadarbībā ar LU Botānisko dārzu Kalnciema kvartālā norisinās „Urbānais pavasaris”, no 3.- 29. martam piedāvājot plašu pasākumu programmu: lekcijas par aktuālām dārzkopības tēmām plašai publikai un radošas nodarbes ģimenēm ar bērniem. Centrālais notikums paredzēts 18. martā, kad notiks “Sēklu tirgus”, kura mērķis ir vērst uzmanību uz Latvijai raksturīgām un saglabājamām augu šķirnēm, iespēja iepazīties ar dažādu sēklu kolekcionāriem, iegūt un mainīties ar sēklām.

Kalnciema kvartāla galerijā apskatāma Annas Ceipes personālizstāde “Nesalaužamais paliek klusējot” – jaunās mākslinieces instalācija ir skulptūru dārzā izvietots darbu kopums, paužot sengrieķu mītu attēlojumu mākslā un dāžadu formu vai indivīdu pārtapšanu un transformāciju. Impulss šī darba izveidei bija Romā, Villa Borgēze aplūkojamā Džovanni Lorenco Bernīni skulptūra, kurā attēlots sengrieķu mīts kā Dafne bēg no Apollona. Galerija atvērta katru dienu, izņemot svētdienas, no plkst. 10:00 līdz 20:00.

“Urbānais pavasaris” tapis sadarbībā ar LU Botānisko dārzu, pateicoties arī Rīgas domes līdzfinansējumam. 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.