Patriotiskās dziesmas zibakcija pie Ministru kabineta

13. novembrī plkst. 17:00 pie Latvijas Republikas Ministru kabineta notiks zibakcija, kurā valsts svētku mēnesī ikviens aicināts kopīgi atskaņot patriotisko dziesmu „Saule, Pērkons, Daugava”.

Šī ir jau trešā akcija Rakstniecības un mūzikas muzeja organizētajā zibakciju ciklā „Mūsu dziesma Latvijai”. Dziesmu „Saule, Pērkons, Daugava” diriģēs RTU jauktā kora „Vivere” un Rīgas Doma kora skolas jauktā kora vadītājs Gints Ceplenieks. Lai dziedāšanā varētu iesaistīties ikviens, akcijas dalībnieki saņems dziesmas tekstu. Zibakciju filmēs, un iegūtais materiāls tiks izmantots Rakstniecības un mūzikas muzeja topošajā ekspozīcijā „Dziesma”.

Saule, Pērkons, Daugava” ir dziesma, ko Mārtiņš Brauns komponējis Raiņa poēmas „Daugava” iestudējumam Valmieras drāmas teātrī 1988. gadā. Par Raiņa sērdieņu dziesmas „Daugavas” pirmizdevumu, ko karavīri 1919. gadā ņēma līdzi kaujas laukā, teikts, ka Brīvības cīņās tā atsvērusi veselu strēlnieku rotu. Savukārt dziesma „Saule, Pērkons, Daugava” precīzi trāpīja Trešās atmodas laika noskaņā un ir viena no patriotiski saviļņojošākajām Latvijas dziesmām joprojām.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.