Pāris padomu, kā istabu padarīt vizuāli lielāku

Ja tava dzīves telpa ir neliela istaba un tev radusies nepieciešamība to paplašināt, taču nav iespējas izgāzt sienu vai pārcelties uz lielāku dzīvokli, tad šeit būs septiņi padomi, kā palielināt mazu istabu.

1)      Gaisma. Krāso sienas gaišos toņos un ielaid istabā vairāk dabiskās gaismas. Gaišās krāsas rada optisko ilūziju, telpa šķiet lielāka, gaišāka un brīvāka. Savukārt dabiskā gaisma istabu šo efektu tikai papildina.

Atceries, ka grīdai jāizvēlas gaiša krāsa, jo tā tomēr arī ir siena. Starp citu, tas attiecas arī uz griestu krāsojumu!

2)      Mazāk mantu. Pārlieku daudz lietas vizuāli samazina telpu. Atceries neaizbarikādēt ceļus – pa telpu jāspēj brīvi pārvietoties. Tāpēc mēbeles jānovieto gar istabas sienām vai tās stūros.

3)      Grīda. Lai istabu padarītu vizuāli lielāku, necenties noslēpt grīdu. Tepiķi pa visu istabu acij telpu padara mazāku.

4)      Saskaņotas krāsas. Istabas mēbeles un aizkarus vēlams pieskaņot sienas krāsai.

5)      Spoguļi. Tie ideāli piemēroti, jo atstaro gan gaismu, gan attēlu un krāsu. Pie tam, mēbeles ar iestrādātiem spoguļa vai stikla elementiem arī pilda līdzīgu funkciju un palielina istabas apmērus.

6)      Minimālisms sienu dekorēšanā. Labāk viena liela glezna, nekā vairākas mazas.

7)      Pareizas mēbeles. Nelielā istabā vislabāk iederētos zemas mēbeles. Izvēloties krēslus vai dīvānus, pareizāk būtu iegādāties tādus, kas ir atvērtiem rokturiem.

 

 

 

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.