Pārgājiens par Ogres Zilajiem Kalniem

Foto: Lelde Feldmane (www.leldefeldmane.lv)

Foto: Lelde Feldmane (www.leldefeldmane.lv)

Dabas parks “Ogres Zilie kalni”  ir iemīļota atpūtas vieta gan aktīva dzīvesveida piekritējiem, gan tiem, kuri vēlas pabūt svaigā gaisā.

27. janvārī devāmies XSEnergy organizētā pārgājienā. Taka bija piemērots dažādas sagatavotības dabas mīļotājiem. Veicamais attālums bija 15 km, ko pieveicām aptuveni 4 h laikā. Pārgājienā aplūkojām Dubkalnu ūdenskrātuves stāvkrastus un ainavu no skatu platformas. Ziemā šeit cilvēki bauda sniegu slēpojot, braucot ar ragavām  un peldoties ālinģī. Tālāk izstaigājām paugurainās Kangaru grēdas un uzkāpām Zilā kalna skatu tornu, kur pavērās iespaidīgs skats pār apsnigušajām koku galotnēm.

Pārgājiens, nebija no sarežģītākajiem un iesakām piedalīties arī citos XSEnergy organizētajos pārgājienos. 

PIESAKIES FB JAUNUMIEM: https://www.facebook.com/xsenergy.lv/

 

Informācija par Ogres zilajiem kalniem:

Zilie kalni ir vaļņveidīgu pauguru virkne – Lielo Kangaru kalnu grēdas daļa, kas plešas 312 ha platībā. Kādreiz šeit atradies pilskalns.  Augstākajā virsotnē ir pilskalns – Zilais kalns, no kura paveras iespaidīgs skats. 2013. gadā ir ierīkots skatu tornis 20 m augstumā. No tā iespējams aplūkot visu Ogres pilsētu, kas ieskauta zaļā meža, paveroties uz Ikšķili, saskatāma Svētā Meinarda sala, bet skaidrā laikā no torņa saskatāma pat Rīga un Zaļusalas Televīzijas tornis

Ziemā dabas parkā tiek iekopta apgaismota distanču slēpošanas trase, kurām ir lielisks kalnu reljefs, bet vasarā taku tīkls ir pieejams nūjotājien, velobraucējiem un citiem atpūtniekiem. 

 

GELERIJA NO PĀRGĀJIEN OGRES ZILAJOS KALNOS

FOTO: Lelde Feldmane (www.leldefeldmane.lv)

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.