Pārgājiens pa rudens apgleznoto Amatas krastu

11. oktobrī visi interesenti tiek aicināti doties kopīgā pārgājienā gar Amatas upi no Veclauču tilta līdz Zvārtes iezim dabas zinātājas Lūcijas Kārkliņas pavadībā.

Pārgājiens iecerēts pa visvieglāko un īsāko no trim Amatas ģeoloģiskās takas posmiem – no Vecluču tilta līdz Zvārtes iezim, tāpēc īpaši aicinām pievienoties ģimenes ar bērniem un seniorus.

Upes krastus šajā posmā rotā sarkanīgie devona smilšakmens atsegumi, apskatāma vesela iežu galerija: mežonīgais Vanagu iezis, aizraujošais Lustūzis, tēlainais Miglas iezis un citi. Pārgājiens finišēs pļaviņā pie Zvārtes ieža, kur dalībnieki varēs ne tikai priecāties par ieža krāšņumu, bet arī izmantot kādu no iekārtotajām maksas piknika vietām.

Rudens Amatas taku iekrāso vēl gleznaināku kā citos gadalaikos, ietonējot spilgti sarkanos un zelta toņos. Arī smilšakmens atsegumi ir labāk saskatāmi, jo tos nenosedz biezā koku lapotne. Amatas ūdeņu čalošana krācēs pēc rudens lietavām būs kļuvusi spēcīgāka.

Dabas zinātāja, bijusī Gaujas nacionālā parka inspektore, Lūcija Kārkliņa, kura Amatas taku mērojusi simtiem reižu, palīdzēs pārgājiena dalībniekiem saskatīt, saklausīt un izprast dabas norises, stāstīs par krāšņajiem smilšakmens atsegumiem, iepazīstinās ar Amatas krastos esošo augu, putnu un dzīvnieku daudzveidību.

Tiekamies 11. oktobrī, plkst. 11:00 pie Veclauču tilta (karti skatīt šeit: http://balticmaps.eu/?lang=lv&draw_hash=yauncp&centerx=568339&centery=6344800&zoom=4&layer=map&ls=o).
Papildus informācija:
• Dalību pārgājienā iepriekš pieteikt Amatas Tūrisma informācijas centrā ([email protected], +371 28681083);
• Pārgājiena dalībniekiem pašiem jārūpējas par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apaviem;
• Pārgājiens ir BEZMAKSAS, bet tā noslēgumā dalībniekiem būs iespēja izmantot maksas piknika vietas pie Zvārtes ieža (http://www.gnp.lv/cenas-pakalpojumi-1).

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.