Pārgājiens “Cēsis un Ērgļu klintis”

Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Cēsu pilsētu un tās apkārtni, lai iepazītu senās pilsētas vēsturi un tās tuvumā esošos dabas un vēstures objektus.

Tikšanās paredzēta Cēsu dzelzceļa stacijā (tā arī Cēsu autoosta) svētdien, 20. jūlijā plkst. 11:10, kad būs pienācis autobuss no Rīgas un Valmieras.

Pārgājiens sāksies ar stāstījumu par Cēsu dzelzceļa staciju un dzelzceļa līnijas vēsturi. Pēc tam došanās uz Cēsu vecpilsētu.

Cēsu vēsturiskajā centrā dalībnieki tiks iepazīstināti ar Cēsu pils apkaimi, Brīvības laukumu, dzirdēs stāstus par Cēsu kaujām un citām nozīmīgām Cēsu pilsētas un tās apkārtnes vēstures epizodēm. Šeit varēs apskatīt arī Cēsu Brīvības pieminekli, kas veltīts gan latviešu, gan igauņu karavīriem, Cēsu skolnieku rotas pieminekli un citus nozīmīgus objektus. Pēc tam došanās uz Cīrulīšu dabas takām.

Cīrulīšu dabas takas ir ļoti interesanta vieta. Te redzama Gaujas vecupe, Cīrulīšu bobsleja trases paliekas, Līgavas ala, iežu atsegumi un citi interesanti dabas un vēstures objekti. Dabas takā ir izvietoti arī informācijas stendi, kur aprakstīti dažādi dabā notiekošie procesi un tas, ko var redzēt šajā apkaimē. Cīrulīšu dabas takas tuvumā atrodas vairāki slēpošanas kalni, virvju trase un kempingi, tādēļ teritorija ir nozīmīgs tūrisma objekts visos gadalaikos.

Nākamais apskates objekts būs uz Cēsu tilts, kas ir jau trešais pēc kārtas šajā vietā. 1903. gadā te celts pirmais dzelzs tilts, kas pēc tam saspridzināts, aizstāts ar koka tiltu, līdz 60. gados uzbūvēts esošais dzelzsbetona tilts.

Pie Gaujas esošajā palienē  tiks rīkota pusdienu pauze, tādēļ līdzi jāņem arī savas pusdienas.

Pēdējais nozīmīgais objekts būs Ērgļu jeb Ērģeļu klintis Gaujas krastā. Tās atrodas uz Ziemeļiem no Cēsīm un ir ļoti gleznaina vieta, viens no vislielākajiem iežu atsegumiem Gaujas krastos.

Atceļā uz Cēsīm virzība notiks cauri pilsētas daļām, kas nes Floridas un Luiziānas nosaukumu. Tur arī pārgājiena dalībnieki mēģinās uzzināt, kādēļ šādi nosaukumi redzami Cēsu pilsētas kartē.

Finišs paredzēts līdz 18:00, lai paspētu uz Rīgas un Valmieras autobusiem.

Dalības maksa:

4 eiro individuālajiem dalībniekiem;

3 eiro, ja piesakās vismaz divatā;

1,50 eiro skolēniem,

Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.

Pieteikties pa e-pastu [email protected] vai tālruni 26980327.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.