„Pārdaugavas koka arhitektūras maršruts”

2014.gada 20.decembrī plkst.12:00 aicinām iepazīt Daugavas kreiso krastu ekskursijā „Pārdaugavas koka arhitektūras maršruts” mākslas zinātnieces un RISEBA lektores Ingas Karlštrēmas vadībā.

Pārdaugavas koka arhitektūras maršrutā piedāvājam iepazīties ar Rīgas priekšpilsētām tik raksturīgo koka apbūvi un tās attīstību sākot ar skraju un savrupu guļbūvju muižiņu būvniecību 17. un 18. gadsimtā, līdz koka dzīvojamo ēku ziedu laikiem 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā, kad tās īsā laika posmā viena pēc otras tika uzslietas kā koka karkasa būves, fasādēs citējot klasicismu, nacionālo romantismu un šveiciešu stilu.

Jāatzīmē, ka Rīgā koka arhitektūra bija un joprojām ir sastopama vairāk nekā jebkurā citā Eiropas pilsētā. 19. gadsimtā Rīga bija koka pilsēta ar akmens sirdi, un priekšpilsētās kopumā tolaik bija ap 12 000 koka ēku; šodien no tām saglabājušās 4000, tādēļ pastaigā interesenti tiek informēti par tiem priekšnoteikumiem, kas ne vien kalpoja koka ēku celtniecības izplatībai priekšpilsētās, bet arī nodrošināja to saglabāšanos līdz mūsdienām. Maršruta ietvaros atklājas arī tie izaicinājumi, ar kādiem koka arhitektūrai nācies saskarties vēl 1990. gados, kā arī tas, kā pēdējo 15 gadu laikā pamazām ir mainījušies rīdzinieku priekšstati par dzīvi koka mājās. Pārdaugavas iedzīvotāji šodien ir lepni par šo vēstures un kultūras mantojumu, kas veido būtisku pilsētas identitātes daļu un atklājas ik uz soļa pastaigas laikā.

Ekskursijas dalībniekiem būs arī iespēja ielūkoties topošā Koka arhitektūras centra “Kalnciema kvartāls” renovācijas procesā, kas norit SIA “Kalnciema kvartāls” realizētā projekta “Koka arhitektūras centrs “Kalnciema kvartāls”” ietvaros. Projektu atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds 50 % apmērā no kopējās summas 185 023.76 EUR.

“Ieguldījums tavā nākotnē”

Ekskursijas garums 1.5 h. Cena 10 EUR personai. Biļetes iegādājamas www.bilesuparadize.lv. Ekskursijas sākums – Kalnciema kvartāla Vīnu veikala zālē, Kalnciema ielā 35, Rīgā.

Ilustrācija: Kaspars Garda

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.