Palīdzi tapt Rakstniecības un mūzikas muzeja ekspozīcijai „Dziesma”

Rakstniecības un mūzikas muzejs ekspozīcijas Dziesma veidošanā iesaista sabiedrības pārstāvjus. Aptaujas, semināri un tikšanās ar Latvijas iedzīvotājiem palīdz noskaidrot attieksmi pret dziesmām un dziedāšanu, kā arī ļauj veidot mūsdienīgu ekspozīciju, sekojot potenciālo apmeklētāju vēlmēm un vajadzībām.

RMM pastāvīgo ekspozīciju Dziesma plānots atklāt līdz ar rekonstruēto muzeja ēku 2016. gadā. Pamatojoties uz dziesmas un dziedāšanas tradīcijas nozīmību Latvijas kultūrā, tā iecerēta kā muzeja dāvana Latvijas Republikas 100 gadu jubilejā. Ekspozīcijas struktūra tiks veidota, stāstot Latvijas dziesmu vēsturi caur mūsdienu cilvēka dzīves ritējumu. Līdzīgi kā Krišjāņa Barona tautasdziesmu kārtojumā, ekspozīcijas ietvaros cilvēks piedzims, augs, izies cauri noteiktai sociālajai pieredzei, ieaugs savas kopienas mantojumā un kļūs jau par nākamās paaudzes pamatu. Līdz ar to šodienas Latvijas iedzīvotāju iesaiste ekspozīcijas izveidē ir ļoti būtiska.

Lai uzzinātu pēc iespējas daudzveidīgāku mūsdienu Latvijas iedzīvotāju pieredzi, muzeja darbinieki šovasar dodas izbraukumos uz dažādām pilsētām, kur veic gan ielu aptaujas, gan sadarbībā ar vietējām kultūras iestādēm organizē tikšanās ar iedzīvotājiem. Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā, muzeja darbinieki tikās ar vietējās inteliģences pārstāvjiem, un sirsnīgās sarunas kulminācija bija leģendārās diriģentes Terēzes Brokas dziesmām caurvītais dzīves stāsts. 12. augustā muzejs viesojas Jelgavā, 19. augustā RMM pārstāvji tiksies ar Liepājas iedzīvotājiem, savukārt 26. augustā mēros ceļu uz Cēsīm. Ikviens, kuram ir personīgs stāsts par īpašu notikumu, kurā liela nozīme bijusi kādai dziesmai, aicināts arī pats sazināties ar muzeju ([email protected]; 67221956).

Paralēli aptaujām un stāstu vākšanai ekspozīcijas izveidē tiek iesaistīti Latvijas labākie literatūras, mūzikas un vēstures skolotāji. Aktīvā semināru darbā viņi palīdz izstrādāt metodiku darbam ar skolēnu grupu ekspozīcijā, lai topošā ekspozīcija spētu aizraut jauniešus, kā arī palīdzētu pedagogiem papildināt mācību programmu.

Iesaistīties ekspozīcijas Dziesma veidošanā iespējams arī, piedaloties aptaujā (http://visidati.lv/aptauja/979449372/). Aptaujā piedalījušies jau vairāki simti respondentu, atklājot gan savus dziesmu klausīšanās un dziedāšanas paradumus, gan iesakot konkrētas dziesmas, kuras būtu jāiekļauj muzeja ekspozīcijā. Līdz ar to muzeja rīcībā veidojas saraksti ar mūsdienu Latvijas iedzīvotāju iecienītākajām bērnības, mīlestības un patriotiskajām dziesmām.

Video Manas dziesmas stāsts:
Dziedātāja Aija Vītoliņa

https://www.youtube.com/watch?v=ExkqCa2K6gA&list=UUKgw6g-B1hUTng-iB2sVp9Q&index=1

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.