Padzenājam mušu jeb laiks badmintonam

Tas brīdis tuvojas. Drīz vairāk laika pavadīsim ārā nekā iekštelpās. Lai arī sildīt vaigus saulē ir varen jauki, iesakām tomēr pakustēties un patīkamo apvienot ar lietderīgo. Kāpēc gan neuzspēlēt badmintonu,  ja vairāk kā 320 miljonu cilvēku uz pasaules to dara!

Badmintons ir jauks sporta veids, kas tavam organismam spēj dot daudz kā laba:

  • Labs sirds treniņš. Protams, nav šaubu, ka jebkura fiziskas aktivitāte nāk pār labu sirdij, taču viens no lielākajiem badmintona trumpjiem ir tas, ka šajā sporta veidā „sajauktas” straujas kustības un īsi atslodzes brīži. Tas ir ideāls sirds treniņš un tā kā badmintona spēles laikā tiek nodarbināts gandrīz viss ķermenis, tad tā ir laba vispārēja sporta aktivitāte;
  • Veiklības, līdzsvara, koordinācijas un „acumēra” uzlabošana. Aktīvi skriet, vērot volāniņu un pa to vēl trāpīt – tie ir badmintona spēles elementi. Kādu brīdi paspēlējot, pat tumsā varēsi dzenāt volāniņu. Jau pēc kustībām vien spēsi pateikt, kur tas lidos un cik stipri vai viegli jāsit;
  • Svara samazināšana. Ciparos tas izskatās aptuveni šādi – 450 kalorijas stundā;
  • Labs acu trenažieris. Badmintons ir sporta veids, kas piemērots redzes trenēšanai. Ja tavs darbs saistīts ar skatīšanos monitorā, tad badmintons ir īpaši ieteicams.

Badmintons ir demokrātisks. Lai sajustu spēles garšu tev būs nepieciešama vien rakete un volāniņi. Spēles laukums var būt gandrīz jebkas – parks, pagalms, pļava. Tiesa vēlams, lai virsma būtu gluda – tā drošāk, jo lielu daļu spēles tu cītīgi vērosi volāniņu, ne laukumu. Noteikumi? Tie, protams arī ir, bet sākumā derēs arī šis – gūsti prieku!

Atceries, ka badmintonam nepatīk vējš!

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.