“Otrpus Vidusjūrai 2014”. Izraēlas filmu vakars

22.maijā, Kaņepes kultūras centrā norisināsie Izraēlas filmu vakars, kura gaitā tiks demonstrētas filmas “The Band’s Visit” un “The Matchmaker”.

“The Band’s Visit”.

Filma ir smalka, gudra un reizē komiska dzīves komēdija, kas sniedz ieskatu aizkustinošā kultūras daudzveidības izpētē. Filma ieguvusi astoņas Ophir  Awards (Izraēlas Oskars) balvas ,tostarp par labāko režiju, labāko aktieri, labāko aktrisi, labāko otrā plāna aktieri un labāko scenāriju.

Stāsts par ēģiptiešu pūtēju orķestris, kura dalībnieki iesprostoti mazā Izraēlas pilsētiņā. Aleksandrijas policijas ceremoniju orķestris no Ēģiptes ierodas Izraēlā  uz kultūras pasākumu. Drīz vien viņi saprot, ka nav ne sagaidīšanas delegācijas, ne jebkādas vienošanās par to kā, lai viņi nokļūst līdz galamērķim, Petah Tiqva. Viņi cīnās, lai atrastu naktsmītnes nepazīstamā vietā.

Filmas sākums – 18:00, Kaņepes kultūras centrs

“The Matchmaker”.

Avi Nesher jaunākajā filmā sajaucas komēdija ar drāmu, jo tā ir kā pilngadības stāsts, kādu jūs vēl iepriekš nekad nebūsiet redzējuši. Filma bija nominēta septiņām Ophir Awards balvām, ieguvusi sudraba plāksni Čikāgas Starptautiskajā filmu festivālā un Amakourou balvu Beļgijas Cinema Noco filmu festivālā.

Ariks, pusaudzis aug Haifā 1968.gadā, uz vasaru aiziet strādāt pie Jankeleha Braida , kas ir noslēpumains, Holokaustu pieredzējis vīrietis, kura birojs atrodas kāda kinoteātra aizmugurē, pilsētas rajonā netālu no ostas. Kinoteātrī rāda tikai romantiskās filmas, un tā īpašnieki ir rumāņu punduru ģimene. Ariks nokļūst jaunā pasaulē, kas ir veidota uz vecās pasaules drupām. Strādājot pie Jankeleha, Ariks sāk mācīties cilvēka sirds noslēpumus.Tajā pašā laikā viņš iemīl Tamāru – meiteni, kura pavisam nesen atgriezusies no Amerikas un pārņemta ar sieviešu tiesībām,brīvo mīlestību un rokenrolu.

Filmas sākums – 20:00, Kaņepes kultūras centrs

Vairāk par festivālu  “Otrpus Vidusjūrai 2014” – www.annaslindesfonds.lv

 

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.