Orientēšanās spēle “Alu gājējs”

Svētdien, 13.jūlijā jau trešo reizi Līgatnē notiks gadskārtējā orientēšanās spēle “Alu gājējs”. Šā gada tēma būs “Smilšakmens krāsu spēles Līgatnē”.

Viens no Līgatnes rūpīgi glabātajiem noslēpumiem, kas vilina ciemos aizvien jaunus un jaunus tūristus, ir pagrabu alas, kas izkaltas smilšakmens iežos. Smilšakmens klintis un ieži ir Gaujas ielejas un arī Līgatnes bagātība, par ko šoreiz vēlamies pastāstīt vairāk.

Cik krāsu toņos spēlējas smilšakmens Līgatnē, pirms cik miljoniem gadu izveidojušās smilšakmens klintis, kas mitinās Lustūža alās, to visu varēs uzzināt “Alu gājēja” dalībnieki. Tāpat spēles dalībnieki apciemos raganu viņas alā, risinās krustvārdu mīklu, radīs jaunas teikas par Līgatnes smilšakmens klintīm un dos svinīgo solījumu Lustūža alu gariņam.

Aicinām piedalīties interesentus jebkurā vecumā un sportiskajā formā. Katra komanda startē individuāli un pēc saviem ieskatiem izvēlas savu maršrutu. Starts tiek dots pie Līgatnes tūrisma informācijas centra Spriņģu ielā 2. Turpat notiek arī reģistrācija. Uzdevums komandām ir apmeklēt 10 līdz 15 kontrolpunktus un izpildīt izzinošus uzdevumus, ko esam Jums sagatavojuši.

Pēdējais finišs gaidāms plkst. 15:30, bet plkst. 16:00 dalībnieki pulcēsies uz apbalvošanu un alu zupas baudīšanu pie Līgatnes galvenās rotas- Lustūža klints pilsētas centrā. Balvās esam sarūpējuši aktīviem cilvēkiem noderīgu tūrisma inventāru.

Pasākuma sākums plkst.12.00, vairāk var uzzināt – www.visitligatne.lv

Dalības maksa “Mazā alu gājēja” komandām ar bērniem- EUR 7.00,”Lielā alu gājēja” komandām- EUR 10.00. Līgatnieša privilēģiju kartes īpašniekiem 50% atlaide.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.