Oktobra Kino klubā – Velta Līne

Ceturtdien, 9. oktobrī plkst. 18.30 kultūras centrā Iļģuciems Kino kluba ietvaros aktrises Veltas Līnes (1923 – 2012) daiļrade. Lekciju vadīs kino zinātnieks Agris Redovičs.

Velta Līne dzimusi 1923. gadā Rīgā. Sapnis par aktrises karjeru radies jau agrā bērnībā, un pēc ģimnāzijas absolvēšanas Velta Līne iestājās Rīgas Tautas teātra aktieru studijā. Tajā izkopt dabas doto talantu viņai palīdzēja tādi izcili pedagogi kā Kristaps Linde, Zeltmatis (Ernests Kārkliņš) un Ernests Feldmanis, ar kuru atbalstu 1946. gadā Velta Līne uzsāka strādāt Latvijas Nacionālajā teātrī. Par saviem radošajiem sasniegumiem aktrise saņēmusi visus nozīmīgākos Latvijas valsts apbalvojumus, ieskaitot Triju Zvaigžņu ordeni un „Spēlmaņu nakts” balvu par mūža ieguldījumu. Kino vēsturē Velta Līne zināma ar spilgtām lomām tādās filmās kā „Mājup ar uzvaru”, „Uz jauno krastu”, „Ceļa zīmes”, „Klāvs – Mārtiņa dēls”, „Cīrulīši”, „Dzīvīte”, „Indrāni” un vēl daudzās citās.

Šoruden Kino klubs piedāvā iepazīt izcilo latviešu kino aktieru daiļradi, un oktobris veltīts aktrisei Veltai Līnei. Nākamā Kino kluba lekcija 23. oktobrī plkst. 18.30, tajā stāsta turpinājums par aktrises Veltas Līnes spilgtākajām kino lomām, biogrāfiskiem faktiem un mazāk zināmiem daiļrades un dzīves līkločiem.

Ieejas maksa – EUR 2.00, skolēniem, studentiem un pensionāriem – EUR 1.00

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.