Nakts izrāde «Dāmu paradīze»

No 24. jūlija līdz 21.augustam katru ceturtdien Esplanādē tiks demonstrēta režisores Ilonas Brūveres izrādes par Eiropas modes vēsturi. Desmit brīvdabas nakts izrādes «Dāmu paradīze» katru ceturtdienas vakaru sniegs ieskatu Eiropas modes vēstures lappusēs no 1900. līdz 2000. gadam dažādu tērpu mākslinieku redzējumā.

Pirmajā  uzvedumā 1900. gadam tērpus piedāvās Iveta Šurma, bet 1910.-1920. – Anna Heinrihsone. Spilgtu gadsimta personību raksturos uz skatuves iejutīsies Andris Bulis, Juris Jope, Ieva Pļavniece,  Marta Ančevska, Jūlija Ļaha, Alise Polačenko, Ieva Aleksandrova-Eklone, Māris Bezmers, Andris Gross un Mārtiņš Brūveris.

Galvenais scenogrāfijas elements visos desmit «Dāmu paradīzes» uzvedumos, kas tiks izspēlēti tikai vienu reizi, ir kinoekrāns, kas sniegs melnbaltā kino arhīva klātbūtnes sajūtu. Materiālā filmējušies tādi skatītāju iemīļoti mākslinieki kā Egīls Melbārdis, Jānis Āmanis, Ligita Skujiņa, Marija Bērziņa, Artūrs Dīcis, Zane Daudziņa, Raimonda Vazdika, Dārta Daneviča, Ērika Eglija, Normunds Bērzs, Rihards Lepers, Ēriks Loks, Oskars Brambergs u.c. Izzinošais komentārs, kas pavadīs ainiņas no drēbnieku darbnīcas uz ekrāna un skatuves, izskanēs Ģirta Ķestera, Kristīnes Nevarauskas, Mārtiņa Vilsona, Andra Freidenfelda, Indras Rogas, Ivara Auziņa, Elitas Kļaviņas un citu aktieru balsīs.

Izrādes  ikreiz piedāvās divas jaunas tērpu kolekcijas un konkrētā laika kostīmu interpretācijas Daces Krieviņas, Kristiānas Dimiteres, Ievas Veitas, Sandras Silas, Roberta Krauzes, Elitas Patmalnieces un Natālijas Jansones tērpos uz skatuves, kinoekrānā laiku ieskicējot arī Žanetes Auziņas, Rūtas Kuplās, Indras Salcēvičas, Vitas Radziņas un Sabīnes Grozas kostīmos, raksturīgā muzikālajā noformējumā un deju ritmos.

Izrāde norisināsies no plkst.22.00 līdz 01.00.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.