Monumentālās glezniecības paraugi Rīgas pilsētvidē

Šobrīd Rīgas pilsētvidē top monumentālās glezniecības paraugi uz 14 izglītības iestāžu fasādēm – to šodien, tiekoties pie Rīgas 59. pirmsskolas izglītības iestādes (Grostonas ielā 3), Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājam Andrim Amerikam, Īpašuma departamenta direktoram Oļegam Burovam un visiem pārējiem  atzina Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs.

„Par to, ka 1962.gadā celtā ēka jau šobrīd pēc pamatnes nokrāsošanas ir pārtapusi par mūsdienīgu un inovatīvu objektu var pārliecināties jebkurš garāmgājējs, kā arī, visvairāk tas protams iepriecinās 100 mazo rīdzinieku, kas jau tuvākā laikā kopā ar saviem vecākiem šo iestādi apmeklēs. Pašvaldības un Latvijas Mākslas akadēmijas sadarbības rezultātā  pilsētā šobrīd uz 14 izglītības iestādēm top septiņu studentu dažādi monumentālās glezniecības paraugi, kurus jau tuvāko mēnešu laikā arī ieraudzīsim un novērtēsim,” par sadarbības rezultātu ir iepriecināts Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs.

Visi klātesošie šodien novērtēja  Latvijas Mākslas Akadēmijas studentes Elīnas Joniņas izstrādāto projektu „Debess puses”, kuras koncepcijas pamatā ir veidot orientēšanos pēc debess pusēm jeb rotaļu un mācību par dzīvo dabu caur vizuālo attēlu.

„Projekts ir labs piemērs mākslas un urbānās vides attiecību pētniecībai. Studenta darbā spilgto krāsu pāreja atspoguļo ēkas garenvirziena novietojumu Rietumu – Austrumu virzienā, toņu izvēles pamatā ir asociācija ar dienu un nakti jeb virziens, kur saule aust un riet. Pamatu daļā, kas ir bērnu redzes augstumā, būs arī atraktīva josla, kurā būs paslēpti dažādi dzīvnieki. Izmantojot asociatīvu norādi, būs redzams, kādu stihiju katrs dzīvnieks pārstāv – gaisu, zemi, ūdeni, dienu vai nakti. Tas būs monumentālās glezniecības paraugs, kas veicinās dzīvās dabas izzināšanu, gan radīs krāsu prieku un rotaļu, kā rezultātā pilsētvidē būs redzama koša, dzīvespriecīga un izglītojoši sakārtota ēka,” par redzēto klātienē stāsta Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs.

Rīgas domes Īpašuma departaments jau vairākus gadus mērķtiecīgi īsteno koncepciju – renovējot  pilsētas pašvaldības izglītības iestādes kā mikrorajona dominantes. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa šo iestāžu ēkas būvētas pēc 20.gs. sešdesmito, septiņdesmito gadu tipveida projektiem, to vienveidīgajai arhitektūrai, siltinot ēkas, iespējams piešķirt pievienoto vērtību – mākslinieciski augstvērtīgu dekoratīvo apdari, kas gan atsvaidzina apkārtesošo arhitektūru, gan uzsver izglītības iestādes saturisko un sabiedrisko nozīmi.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.