Militāro orķestru salidojums

Šajā nedēļas nogalē, 5. un 6. jūlijā, Rīgā kā viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumiem būs vērienīgs, starptautisks militārās mūzikas festivāls, kas pulcēs militāros orķestrus no Nīderlandes, Vācijas, ASV, Gruzijas, Norvēģijas un Latvijas. Pasākumu par godu Latvijas armijas 95. jubilejai rīko nodibinājums „Rīga 2014” kopā ar Aizsardzības ministriju.

Salidojuma ietvaros 5. jūlijā notiks parādes maršs cauri Vecrīgai, kā arī festivāla atklāšanas koncerts pie Brīvības pieminekļa.

6. jūlijā orķestri sniegs koncertus Rīgā kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”, Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra „Origo”, kā arī Siguldā, Jelgavā un Ogrē. 6. jūlija vakarā Ķīpsalas hallē paredzēts lielais noslēguma koncerts ar orķestru defilē programmu, uz kuru bezmaksas ielūgumus ikviens interesents var saņemt kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”.

Festivālā piedalīsies Norvēģijas Bruņoto spēku Štāba orķestris, Nīderlandes Bruņoto spēku Nacionālās Rezerves korpusa orķestris, Vācijas Bruņoto spēku Neibrandenburgas Sauszemes spēku korpusa orķestris, Gruzijas Bruņoto spēku Centrālais orķestris, ASV armijas Eiropas orķestris, kā arī Zemessardzes orķestris un Nacionālo bruņoto spēku orķestris. Festivāla noslēguma koncertā 6. jūlijā Ķīpsalas hallē orķestriem pievienosies arī Nacionālo bruņoto spēku bigbends, vīru kori „Gaudeamus” un „Frachori”, kā arī bruņoto spēku deju kopa „Bramaņi”.

Ieeja visos koncertos ir bez maksas.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.