Miķeļdienas alternatīva – ikgadējais “Itāļu tirgus”

Sestdien, 27. septembrī no plkst. 10:00 līdz 16:00 Kalnciema kvartālā norisināsies “Itāļu tirgus”, kas jau ceturto gadu ir kārdinoša alternatīva Miķeļdienas svinībām. Itāļu tirgus ir kļuvis par Kalnciema kvartāla tradīciju, kas ik gadus apvieno un piesaista arvien vairāk Itālijas kultūras baudītājus.

Kā ierasts šajā dienā iespējams iegādāties plašu oriģinālo itāļu ēdienu un pārtikas produktu klāstu gan pašu itāļu, gan vietējo ražotāju izpildījumā. Restorānu pavāri un kafejnīcas lutinās ar plašu itāļu virtuves ēdienkarti, varēs baudīt brušetas, prošuto, fokačas, oriģinālo espresso un itāļu saldos ēdienus, tai skaitā cantucci cepumus, iegādāt olīvas, sierus, u.c. delikateses. Paralēli tirdziņam būs iespējams baudīt Itālijas kultūras pēcpusdienu, kurā padomāts gan par izklaidi pieaugušajiem, gan nodarbi bērniem.

Tirdziņa kultūras programma šoreiz būs veltīta Markes reģionam (oriģ. Le Marche) Itālijā. Tas ir reģions, no kura mazajām vīnu darītavām Kalnciema kvartāla Vīnu veikals iegūst savus vīnus. No plkst. 12:00 Vīnu veikals būs sarūpējis šo unikālo vīnu degustāciju.

No plkst. 12:00 Kalnciema kvartāla Vīnu veikala zālē norisināsies “Virtuves sarunas itāļu gaumē” sadarbībā ar itāļu klubu Latvijā L’ITALII. Pasniedzēja Valentina Coppola no Markes reģiona demonstrēs, kā pagatavot tradicionālo Pizza di formaggio, ko Itālijā cep svētku reizēs, bet latviešiem būs iespēja iegūt recepti Miķeļdienas svinību galdam. Vienlaikus ēdiena gatavošanai apmeklētāji iepazīsies ar Itālijas un Markes reģiona unikalitāti – aģentūra “RA travel” dalīsies ar ceļojumu foto un mini-stāstiņiem par šo valdzinošo zemi.

Tā kā reģionu raksturo saulespuķu pilnas ainavas, no plkst. 11:00 līdz 14:00 sadarbībā ar salonu “Simode” bērniem būs iespēja darināt saulespuķes, izmantojot audumu gabaliņus, kas atceļojuši no Itālijas ražotnēm.

Kalnciema kvartāla izstāžu galerijā no plkst. 11:00 norisināsies itāļu pedagoģes M. Montessori attīstības centra darbnīcas bērniem: centra pedagogi kopā ar bērniem taisīs zemeslodes maketu, gatavos kontinentu karti ar tajā mītošajiem dzīvniekiem un šķiros dabas materiālus.

Apmeklētājus priecēs arī īpaša itāļu mūzika, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Radio 3 – Klasika.

City Ride piedāvās īpašu izbraucienu īsteni itāliskās noskaņās – ar motorolleri uz Daugavgrīvas cietoksni gida pavadībā! Izbraukuma sākums Kalnciema kvartālā plkst. 13:00. Plānotais brauciena ilgums – 3 līdz 4 stundas. Līdzi jāņem kabatas lukturīši cietokšņa tumšāko nostūrīšu izgaismošanai (bumbu patversme un tuneļi). Braucienam ieteicams vēja necaurlaidīgs apģērbs. Lai nodrošinātu iespēju iekļūt ostas teritorijā, nepieciešams savlaicīgi pieteikties izbraucienam www.cityride.lv kontaktu sadaļā. Motorolleru skaits ir ierobežots. Dalības maksa: 20 eur. Sīkāka info – 25522266.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.