„LMC vakarskolas” otrās sezonas trešā tekstu lasīšanas darbnīca

Otrdien, 4. novembrī, pulksten 18.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā notiks mākslas zinātnieces Ievas Astahovskas kūrētās izglītības programmas „LMC vakarskola” šīs sezonas trešā lasīšanas darbnīca, kas veltīta mākslas izglītības jautājumiem. Darbnīcu moderēs Ieva Astahovska un mākslas kritiķis Valts Miķelsons.

Vēsturiski ir iezīmējušies divi modeļi, kā atbildēt uz mākslas izglītības pamatjautājumiem – vai mākslu iespējams iemācīt, kas ir jāmāca un kādos apstākļos. Akadēmiskajā tradīcijā tiek uzskatīts, ka mākslas izglītībai jānodarbojas ar “dabas dotu” talantu atlasi, disciplinēšanu un noslīpēšanu par amata meistariem. Savukārt modernisma tradīcijā radošums ir ikkatram piemītoša spēja, kuras attīstīšanai jārada brīva, uz eksperimentiem un oriģinalitāti orientēta vide. Mūsdienu situācijā, kur domātprasme it bieži tiek novērtēta augstāk par tehniskajām iemaņām, mākslinieka “patiesumu” izkonkurē simulācija un kritiska attieksme, bet ekonomiskais un politiskais konteksts neļauj runāt par mākslas autonomiju, abi modeļi ir tikuši plaši kritizēti. Vai mākslas izglītībai būtu jāvairās no skaitļos izmērāmas saplūšanas ar “radošajām industrijām”? Vai Burjo “attiecību estētika” ir piemērojama studiju mērķiem un formai? Vai un kā apmācīt mākslas kritiķus, teorētiķus, kuratorus?

Lasīšanas darbnīcas teksti:
• Boris Groys, “Education by Infection” (2009)
• Steven Henry Madoff, “States of Exception” (2009)
Interesenti tekstus var saņemt, rakstot uz [email protected]

„LMC vakarskolas” cikla pamatā ir aktuālu laikmetīgās mākslas norišu iepazīšana, lai stiprinātu kritiskās domāšanas un diskusijas attīstību Latvijas mākslas vidē. Tajā tiek apspriesti dažādi laikmetīgās mākslas jautājumi caur nozīmīgu teorētiķu tekstu lasīšanas pieredzi. Otrajā sezonā „LMC vakarskolas” cikls ietvers desmit lasīšanas darbnīcas, mākslas seminārus, kā arī vietējo un starptautisku profesionāļu vieslekcijas, kas norisināsies līdz 2015. gada pavasarim.

Dalība „LMC vakarskolā” ir bez maksas, un to aicināti apmeklēt esošie un topošie mākslinieki, kritiķi, kuratori, kultūras menedžeri, mākslas un humanitāro zinātņu studenti. Pirms katras lasīšanas darbnīcas dalībniekiem patstāvīgi jāiepazīstas ar konkrētajiem tekstiem, klātienes diskusiju balstot uz šo tekstu lasīšanas pieredzi. Tekstu un kritikas cikla kuratore ir mākslas zinātniece Ieva Astahovska.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.