LKA kinorežijas maģistru diplomdarbu skate

Latvijas Kultūras akadēmijas kinorežijas 2014. gada maģistri aicina uz savu diplomdarbu skati – piecas īsfilmas tiks demonstrētas 4. februārī plkst. 20.00 kinoteātrī “Splendid Palace”, pēc tam februārī un martā Kaņepes Kultūras centrā, Kinomuzejā un Teātra bārā.

“Šī kursa studenti ir saņēmuši augstvērtīgu profesionālo treniņu un katrs no tiem ir spējis izveidot savu neatkārtojamu, personisku rokrakstu,” atzīst kursa vadītājs režisors Gatis Šmits. “Piecas dažādas filmas no pieciem daudzsološiem talantiem,” kursa piedāvājumu vērtē Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, kurš ar režisoriem strādājis divus semestrus.

Filmas tapušas ar dāsnu Borisa Frumina un Latvijas Kultūras akadēmijas pasniedzēju padomdošanu un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

AUGSTĀK PAR ZEMI (režisors Jānis Ābele, 27 min)
Jaunieši Jēkabs, Linda un Rihards bauda romantisku un bohēmisku pavasari. Rīgā plaukst ābeles un nenovēršami tuvojas karš.

MANS KAUSS PLŪST PĀRI MALĀM (režisore Marta Herca, 24 min)
Roberts dzīvo svētā dzīvi, viņš nežēlo sevi darbā un nesavtīgi kalpo cilvēkiem. Roberta dzīves drošo pamatu satricina Bībeles grupas dalībniece Laila.

SKRŪVGRIEZIS (režisors Jurijs Skorobogatovs, 21 min)
Darbmācības skolotājs, apdrošināšanas krāpnieki, valūtas maiņas punkta darbinieki un kabatzagļi iesaistās cīņā uz dzīvību un nāvi par somu ar grūti konvertējamu valūtu.

PAPA (režisors Valērijs Oļehno, 25 min.)
No cietuma atgriezies tēvs cenšas atjaunot attiecības ar savu dēlu, bet labie nodomi saduras ar negaidītiem šķēršļiem. Tēvs un dēls kopā pavada neaizmirstamu dienu, kas vienam no viņiem var izrādīties pēdējā.

REGĪNA (režisore Madara Didrihsone, 24 min)
Teorētiskās fizikas profesors saduras ar neatrisināmu problēmu – savām pirmajām attiecībām ar reālu sievieti.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.