Lielā talka Latvijas aizsargājamās dabas teritorijās

26.aprīlī Lielās talkas ietvaros Dabas aizsardzības pārvalde organizēs talkošanu arī vairākās Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.

Pierīgas reģionālā administrācija sadarbībā ar Jūrmalas un Engures novada pašvaldībām aicina kopīgi sakopt Ķemeru nacionālā parka apkārtni. Plānota atkritumu vākšana Gausajā jūdzē, Slokas ezera Lilijas ezera, Valguma ezera un Melnezera apkārtnē.

Aicinām vietējos iedzīvotājus un citus talkot gribētājus pievienoties Ķemeru nacionālā parka sakopšanas darbos.
Ieteicams iepriekš pieteikties pa tālruni26332786,26332786
Kurzemes reģionālās administrācijas darbinieki un sadarbības partneri talkos divās Kurzemes īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Slīteres nacionālajā parkā, kas atrodas Kurzemes ziemeļos un dabas liegumā „Pāvilostas pelēkā kāpa” Kurzemes dienvidrietumos.

Slīteres nacionālajā parkā plānoti Slīteres dabas takas sakārtošanas darbi, salabojot atsevišķus pēc ziemas vētrām bojātos takas posmus.

Latvijas slavenākā pelēkā kāpa atrodas dabas liegumā „Pāvilostas pelēkās kāpas”. Lai pelēkās kāpas neaizaugtu ar kāpu mežu, talcinieki tās atbrīvos no mazajām, nesen sadīgušajām priedītēm.
Aicinām ikvienu dabas draugu pievienoties pelēkās kāpas sakopšanas darbos.
Pulcēšanās plkst. 9:00 Pāvilostas stāvlaukumā pie jūras.

Vidzemes reģionālā administrācija aicina talkot Gaujas nacionālā parka teritorijā – Oliņķalnā jeb Karātavkalnā, kas atrodas netālu no Siguldas pilsdrupām. Talkas vieta ir viena no Siguldas pilsētas skaistajām nogāzēm, kas labi redzama no Siguldas viduslaiku pils Ziemeļu torņa. Sakopšanas darbus paredzēts veikt ap nesen izbūvēto taku, kurai gar malām ir palikušas lielākas un mazākas koku paliekas. Pēc darbu paveikšanas paredzēta tējas dzeršana un maizīšu ēšana pie ugunskura, kā arī informatīvs stāstījums par nogāzēs un gravās augošajiem ozoliem un citiem dižiem lapkokiem, to nozīmi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.
Talkot aicināti Siguldas pilsētas/novada iedzīvotāji, kā arī ikviens cits interesents!
Pulcēšanās plkst. 10:00 stāvvietā pie Gaujas tilta.
Ja iespējams talkotājam vajadzētu paņemt savu zāģīti vai cirvīti, cimdus, jābūt piemērotam apģērbam un apaviem.

Talkot plānots arī Rāznas nacionālā parka apkārtnē. Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācijas darbinieki sakops Rāznas ezera krasta apkārtni, kā arī likvidēs izveidojušos niedru un krūmu apaugumu, un savāks apkārtnē esošos atkritumus.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.