Lekciju cikls „Koka Rīga”

Koka ēku renovācijas centrs „Koka Rīga” otrdien, 15. aprīlī visus interesentus laipni aicina uz lekciju par ekoloģiskiem, videi un cilvēkam draudzīgiem koksnes apdares līdzekļiem. Ar šo lekciju centrs „Koka Rīga” uzsāk izglītojošu pasākumu ciklu, kura ietvaros plānotas gan dažādas tematiskas lekcijas par koka arhitektūru, restaurāciju, dabīgajiem būvniecības materiāliem, gan arī nodarbības, kurās ikviens interesents varēs apgūt praktiskas iemaņas, kas noderēs, rūpējoties par savu īpašumu.

Pirmajā lekcijā tiks stāstīts par lineļļas pernicas krāsām, beicēm un vaskiem. Šāda tēma izvēlēta tāpēc, ka, tuvojoties garajām Lieldienu brīvdienām, iespējams daudzi no mums svētku mielastu starplaikos ieplānojuši arī dažādas aktivitātes savu īpašumu sakopšanai – no dārza darbiem līdz ziemas laikā noplukušo žogu, soliņu, un citu koka elementu atsvaidzināšanai. Lekcijā varēs uzzināt, kādēļ izvēlēties no dabiskām izejvielām gatavotas krāsas, kā tās ietekmē krāsojamo koksni un kādas ir to priekšrocības salīdzinājumā ar plaši pazīstamajām ķīmiskajām krāsām.

Lekcijas noslēgumā interesenti varēs doties ekskursija pa centrā iekārtoto muzeju, kas veltīts šīs apkaimes iedzīvotāju sadzīvei dažādos laika posmos, atspoguļojot dažādas dzīves un darba ainiņas, sākot no sākot no gadsimtu mijas līdz pat padomju laikiem.

Vienlaikus no 15. aprīļa centra „Koka Rīga” telpās būs skatāma Latvijas Mākslas Akadēmijas Restaurācijas katedras ceļojošā izstāde, kas veltīta ēku restaurācijai un saglabāšanai, sākot no plašāk izplatītajam problēmām līdz namīpašnieku individuālajiem uzskatiem par mājas fasādes sakopšanu. Izstāde ar nelielu humora pieskaņu apskata daudzas plaši izplatītas problēmas, ko varam vērot mūsdienu pilsētvidē.

Lekciju cikls norisināsies Krāsotāju ielā 12, plkst. 18.00. Ieeja pasākumā: bez maksas.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.