Lekcija par senajām apģērbu valkāšanas tradīcijām Zemgalē

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis aizsāk lekciju ciklu par apģērbu valkāšanas kultūru un tautas tērpu nozīmi Latvijā un Zemgalē sākot no viduslaikiem līdz pat mūsdienām. Pirmā lekcija “Zemgaļu tērps un rotas viduslaikos” notiks 12.februārī, pl.18:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī un tās ietvaros būs iespēja tikties ar vēsturnieci Elīnu Kūli – Braži.

Lekcijā būs iespējams uzzināt vairāk par zemgaļu apģērbu un rotu valkāšanas tradīcijām laikā no 6.-15. gadsimtam. Lektore Elīna Kūle – Braže rādīs attēlus un stāstīs par arheoloģiskajos izrakumos atrastajām zemgaļiem raksturīgākajām rotām. Lekcijas apmeklētājiem arī būs iespēja pašiem piemērīt seno tērpu atdarinājumus kopā ar rotkaļa Māra Bražes darinātajām rotām. Tie, kuri interesējas par tērpu gatavošanu pašrocīgi, varēs saņemt praktiskus padomus seno tērpu darināšanā.

Nākamās lekcijas cikla „Par tērpiem un rotām Zemgalē no viduslaikiem līdz mūsdienām” ietvaros: 12.martā, pl.18:00 tikšanās ar vēsturnieci,  LU Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītāju Aiju Jansoni ,“Zemgales tautas tērps un valkāšanas tradīcijas”; 9.aprīlī, pl.18:00 tikšanās ar mākslinieci, dizaineri Daigu Latkovsku, “Etnogrāfiskie elementi mūsdienu tērpos”.

Dalības maksa lekcijā: 3,50 euro. Vairāk informācijas un pieteikšanās lekcijai pa telefonu 63005447 vai e-pastu [email protected].

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.